Cevriye Ana, tüm mitinglere katılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’de sohbet ettiği 88 yaşındaki Cevriye Ana “Hainlere karşı meydanlardayım” diyerek, demokrasi mitinglerine de katılmış

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Cevriye Ana, tüm mitinglere katılmış
D emokrasi nöbetlerine nokta konulan geçen çarşamba günü Beştepe'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile uzun uzun sohbet eden 88 yaşındaki Cevriye Ana'nın ilk günden beri tüm mitinglere katıldığı ortaya çıktı. Cevriye Ana, sohbet sırasında "Allah senden razı olsun oğlum" diyerek sık sık Erdoğan için etti. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlayan demokrasi nöbetleri 10 Ağustos Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Beştepe'de vatandaşlara seslenmesi ile son buldu. Konuşmasının ardından Erdoğan, bazı milletvekili ve vatandaşları içeri davet etti. 88 yaşındaki Cevriye Ana, önündeki tüm engelleri aşarak Erdoğan'ın yanına geldi ve onunla birlikte Külliye'ye girdi. Sohbete Başbakan ve milletvekilleri de katıldı. Sohbetin ilgi odağı olan Cevriye Ana, "Allah senden razı olsun, ülkeyi kurtardın. Sen de benim oğlum sayılırsın" diyerek Tayyip Erdoğan'a teşekkür ve dua etti.

KIZI İNANMAYINCA TELEFONU ALDI
Cevriye Ana, darbeye karşı çıkmak için ilk günden beri demokrasi nöbetlerine destek verdiğini belirtip, "O gece darbeye karşı yürüdüm, bugün haine karşı buradayım" dedi. Cevriye Ana, bir ara kızı kendisini merak etmesin diye de telefonla aradı ve "Ben Cumhurbaşkanı oğlumun yanındayım" dedi. Kızı böyle bir şeye inanmayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonu alıp Cevriye Ana'nın kızı ile sohbet etti. Cevriye Ana'nın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Gümrük Bakanı iken bir iftarda tanıştığı, o günden beri zaman telefonda sohbet ettiği de ortaya çıktı. Cevriye Ana, "Cumhurbaşkanı oğlum. Bir sıkıntım olursa ben Hayati oğlumu ararım, o sana iletir" dedi. Yazıcı da "Ben santraliniz olurum" yanıtını verdi. Gecenin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan Cevriye Ana'nın elini öpüp Külliye'den bir araç ile Ankara Altındağ'daki evine gönderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cevriye Ana, tüm mitinglere katılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN