Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, et bayramı değildir

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Eğer sadece hayvan kesmek insanı Allah’a yaklaştırsaydı, o Allah’a en yakın kullar, kasaplar olurdu” dedi

Giriş Tarihi: 2.9.2016
Kurban, et bayramı değildir
Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Görmez, "ın asıl gayesi kendimize yakın olmaktır. Kendimizden uzaklaşmamayı öğrenmektir. Yetime, fakire, yoksula, mahruma, muhacire yakın olmayı öğrenmektir." dedi. Görmez, TDV konferans salonunda gerçekleştirilen Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Bilgilendirme Toplantısı ve gönüllü uğurlama törenine katıldı. Programda konuşan Görmez, TDV'ye ve çalışanlarına, kuruluşundan bugüne kadar iyilik ve hayır yolunda yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İnsanlar için yeryüzünde iki büyük tehlikenin bulunduğunu, bunların unutmak ve uzaklaşmak olduğunu belirten Görmez, "'nın gerçekleştirmek istediği gaye bizi Allah'a yakın tutmaktır." diye konuştu. Görmez, "Kurbanın asıl gayesi kendimize yakın olmaktır. Kendimizden uzaklaşmamayı öğrenmektir. Yetime, fakire, yoksula, mahruma, muhacire yakın olmayı öğrenmektir. Kurban kesmek, Kurban Bayramı, kurban kasaplık değildir. Eğer hayvan kesmek, sadece hayvan kesmek haşa insanı Allah'a yaklaştırsaydı o yeryüzünde Allah'ın en yakın kulları kasap kardeşlerimiz olurdu" diye konuştu.

ERDOĞAN KURBAN BAĞIŞLADI:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyarette Diyanet Vakfı'na kurban bağışında bulunduğu ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban, et bayramı değildir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN