Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gayretiniz bize örnek oluyor

Özbekistan Cumhurbaşkanı Vekili Mirziyayev, ülkesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Siz büyük hayati ve siyasi deneyime sahip lidersiniz. Öncülüğünüzde Türk halkı büyük başarılar elde etmekte” diye hitap etti

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Gayretiniz bize örnek oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Özbekistan'ın tarihi Semerkant kentindeki Devlet Konuk Evi'nde Cumhurbaşkanı Vekili Şevket Mirziyayev ile bir araya geldi. Erdoğan görüşme öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Özbekistan köklü devlet geleneği, tarihi mirası ve stratejik konumuyla bölgede istikrarın teminatı. Özbekistan'ın siyasi istikrarını ve ekonomik kalkınmasını sürdüreceğinize inanıyorum. 4 Aralık'taki seçimlerde başarılar diliyorum. Yeni dönemde, iki ülke arasındaki ilişkileri, Türkler ve Özbekler arasındaki ebedi kardeşliğe layık bir düzeye taşımak istiyoruz. Bunu sadece ortak çıkarlarımızın bir gereği olarak değil, kardeşlik hukukumuzun ve tarihi sorumluluğumuzun bir icabı olarak görüyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrailli gazeteciye tokat gibi cevap!

'ÖRNEK OLACAĞIZ'
Mirziyayev de Erdoğan'a hitaben şunları söyledi: "Türkiye Özbekistan'ın bağımsızlığını ilk tanıyan ve büyük destek sağlayan ülke. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. Özbek ve Türk halklarının dini, dili, tarihi ve kültürü birbirine çok yakın ve bağlı. Siz, büyük hayati tecrübeye ve siyasi deneyime sahip lidersiniz. Sizin öncülüğünüzde Türk halkı büyük başarılar elde etmekte. Sizin Türk halkına olan sonsuz sevginiz ve göstermekte olduğunuz gayretiniz çoğu insanı olduğu gibi beni de şaşırtmıştır ve bize örnek olmakta. 2023 Yeni Türkiye hedefiniz, ve Türkiye'yi dünyadaki en gelişmiş ilk 10 ülke sırasına girmesi yolundaki çabalarınız saygıya layıktır. 13 yıl sonra yeniden buluşmamız sembolik önem taşımakta. O dönemde siz de, ben de yeni başbakan olarak göreve başlamıştık. Sizin, bir çok defa söylediğiniz gibi, "Kardeşlik, sadece lafta değil, iş birliğinde, yapacağımız işlerde gösterme zamanı geldi" demeniz, bana çok yakın gelmekte. İnanıyorum ki, bu görüşmelerden sonra, yürüteceğimiz iş birliği, aynı zamanda diğerlerine de örnek olacak şekilde gerçekleştirmeye kadiriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrailli gazeteciye tokat gibi cevap!

İSLAM KERİMOV'UN KABRİNİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşka nı Erdoğan, Orta Asya'nın en eski camilerinden olan Hazreti Hızır Mescidi'nde bulunan Özbekistan 1. Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un kabrini ziyaret etti. Erdoğan ve Mirziyayev, Kerimov'un kabrine gül bıraktı. Erdoğan'a başbakan yardımcıları Tuğrul Türkeş ile Veysi Kaynak, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

ERDOĞAN İMAM BUHARİ'NİN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gayretiniz bize örnek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN