“Baykal’ın sözlerini ciddiye almadım”

Giriş Tarihi: 6.5.2017
“Baykal’ın sözlerini ciddiye almadım”
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün cuma namazını İstanbul Esenyurt'taki Serhan Tirit Merkez Camisi'nde kıldı. Gül çıkışta gazetecilere CHP Milletvekili Deniz Baykal'ın kendisinin 2019'da Cumhurbaşkanlığı için ortak aday olabileceğine ilişkin sözlerini değerlendirdi:
Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Çünkü daha önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını, bugünkü koşullara Türkiye gelirken hangi şartlarda geldiğini. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar ve hatta bazı arkadaşlar doğrusu saygı seviyesini de aşarak neredeyse benim ne yapmam, ne söylemem gerektiğini nasihat edecek kadar da ileri gittiler.
7 sene tarafsız olarak Cumhurbaşkanlığı yaptım. Ayrılınca da günlük siyasete girmeyeceğimi de defalarca söyledim. Ama bütün birikimimi, bilgimi, tecrübemi yeri geldiğinde ülkem için paylaşma sorumluluğum var. Bunları yeri geldiğinde ülkemizi yöneten değerli arkadaşlarımla yeri geldiğinde de kamuoyuyla paylaştım.
Türkiye'nin önünde çok önemli meseleleri var, ulusal çıkarlarını tehdit eden gelişmeler var. Herkesin şimdi buna yönelmesi, bunları çözmek için uğraşması ve bu uğurda da elinden gelen her şeyi yapması gerekir. Bu çerçevede hükümete yardımcı olmak gerekir, diğer sorumlulara yardımcı olmak gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Baykal’ın sözlerini ciddiye almadım”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN