Fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları

Giriş Tarihi: 3.12.2014 17:12
Fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları

Fotoğraflarda olduğunuzdan daha sönük gözüküyor ve kendinizi hiç beğenmiyorsanız, basit birkaç tüyo sayesinde kameralardan kaçmanıza gerek kalmayacak ve kendinize güvenerek poz verebileceksiniz.

Fotoğraflarda kötü çıkmanın en büyük sebepleri fotoğraf çekilirken nasıl davranılması gerektiğini bilmemekten kaynaklanıyor.

İlk olarak sürekli fotoğraflarda iyi çıkmak istiyorsanız daha önceden çekildiğiniz ve güzel göründüğünüz bir tanesini bulup genel olarak tarzınızı bu fotoğraf üzerinden devam ettirin.

Makyaj ve saç tipinizden tutun da giyiminize kadar sizi güzel gösteren detayları fotoğraflardan bulup belirleyebilirseniz bundan sonraki çekimlerinizde de benzer şeylere dikkat ederek çok daha keyif alabilirsiniz.

BİR DİZİ HAFİFÇE KIRARAK POZ VERME

Bir dizi hafifçe kırarak poz vermek, kırmızı halıda ünlülerin vazgeçilmezlerinden biri. Fotoğraflarda hem doğal hem de daha güzel çıkmak için uygulanan yöntemlerden biri olan bu poz, özellikle diz üstü bir elbise giydiğinizde hiç olmadığınız kadar iddialı görünmenize yardımcı olur. Duruşunuzu olduğundan iyi gösteren bu poz sayesinde fotoğraflarda kendinizi daha çok beğeneceksiniz.

ÇAPRAZ AYAK BİLEKLERİ

Ayak bileklerinizi ister hafifçe isterseniz de daha geniş açıyla çapraz hale getirin. Poz verirken bir elinizi kalçanıza koyun ve yüzünüze en etkili gülümsemenizi kondurun. Hem daha zarif hem de daha ince görünün.

YAN DURUŞ

Kırmızı halıda en çok karşımıza çıkan pozlardan biri olan yan duruş, genellikle sırt kısmında derin dekoltesi veya detayı olan elbiseleri giyen ünlüler tarafından kullanılıyor. Bu poz için; dizlerinizi hafifçe kırın, göbeğinizi içeri çekin ve kafanızı yana doğru çevirerek gülümseyin. Çektirdiğiniz fotoğrafa bakarken daha ince ve kusursuz göründüğünüzü fark edeceksiniz.

OMUZ ÜSTÜNDEN GERİYE DOĞRU BAKMAK

Omuz üstünden geriye doğru bakmak, kırmızı halıda gösterişli sırt dekoltesi olan elbiselerini sergilemek isteyen ünlülerin vazgeçilmezi. Bu poz için; kameraya arkanızı dönün, dik durun ve omuzlarınızın üstünden hafifçe geriye doğru bakarak gülümseyin. Sırt detayı olan bir elbiseniz varsa, bu pozu vermeyi siz de asla es geçmeyin!

ELİN KALÇADA OLDUĞU POZ

Elin kalçada olduğu bu poz, her ne kadar çok klasik olarak bilinse de fotoğraflarda her zaman daha zarif görünmenize yardımcı olacaktır. Bu poz için; omuzlarınızı kasmadan dik durun ve bir elinizi kalçanıza koyun. Bakışlarınızla daha cazibeli görünmeyi ihmal etmeyin!

İKİ ELİN KALÇADA OLDUĞU POZ

Tek elin kalçada olduğu pozisyonun klasikliğini biraz kırmak ve daha iddialı görünmek istiyorsanız, iki elinizi birden kalçanıza koyun. Fotoğrafı nerede çektirirseniz çektirin, bu poz her zaman çok daha göz alıcı görünmenizi sağlar. Bu pozu vermek için; dik durun ve omuzlarınızın aynı hizada olmasına özen gösterin. Ardından iki elinizi de kalçanıza koyun ve gülümseyin.

GERİYE DOĞRU EĞİLEREK POZ VERME

Victoria Beckham ve Kate Bosworth gibi ünlü isimlerin kırmızı halıda vazgeçemedikleri bu poz, atletik vücudunuzu olduğundan çok daha güzel gösterecektir. "S" harifini anımsatan bu pozu vermek için; yan durun ve bir bacağınızı diğerinden bir adım arkaya götürün. Ardından geriye doğru çok hafif eğilin ve gülümseyin.

BİR ADIM ÖNDE POZU

Bu pozu en iyi şekilde vermek için aynanın önünde birkaç deneme yapın. Bir bacağınızı yürüyormuşsunuz gibi öne atın ve gülümseyin. Bu pozu verirken ellerinizi serbest bırakabilirsiniz.

ASİL POZ

Bu poz için; dik durun, bacaklarınızı çok açmayın ve yüzünüze etkileyici bir gülümseme kondurun. İşte kendinize güvendiğiniz gösteren asil bir poz...

TAVUSKUŞU POZU

Kalçanın hafifçe geriye doğru çıkarıldığı bu poz, vücut kıvrımlarınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor. Bu pozu vermek için yüksek topuklu bir ayakkabı giymeniz şart. Topuklu ayakkabı bacak boyunuzu daha uzun gösterirken kalçalarınızın da daha yukarda olmasını sağlayacak. Göğüslerinizi yukarı doğru kaldırın ve belinizi hafifçe kırarak objektife gülümseyin.

Kaynak: Kadinvekadin.net

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN