Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lik belirtileri nelerdir?

Kişiden kişiye göre değişen lik süreçlerinde, bazı kadınlar liğin daha geç dönemlerine kadar herhangi bir belirti yaşamayabilirler. Ya da sıkça yaşanan sorunlardan biri olarak adet öncesi belirtiler, belirtileri ile karıştırılabilmektedirler. Dolayısıyla hiç belirti göstermemeniz hamile olmadığınız anlamına gelmediği gibi, nin bir veya daha fazlasını yaşamanız da hamile olduğunuz anlamına gelmemektedir. Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en kesin yolu ise, adet gecikmenizden sonra yapacağınız hamilelik () testidir.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 11:15
Hamilelik belirtileri nelerdir?
Başlıca lik Belirtileri Nelerdir?

Memelerde büyüme ve hassasiyet oluşması:
liğin erken döneminde yaşanan hormon dengelerindeki değişiklik, kendisini göğüslerinizde büyüme ve hassasiyet oluşumu olarak gösterebilmektedir. Ayrıca meme uçlarınızda da renk değişimi görülebilir.

İştah artışı: Hamileliğin erken dönem belirtilerinden bir diğeri de iştah artışıdır. Ayrıca bazı yiyeceklere karşı da tiksinme veya iğrenme yaşayabilirsiniz.

Mide bulantısı: Birçok kadında hamileliğin ilk belirtilerinden biri mide bulantısı ve kusmadır. Özellikle sabah saatlerinde yaşanan bulantılar ve kusma hissi, günün diğer saatlerinde de görülebilir.

Ruh halinde dengesizlik: Hormon dengenizin ani değişimlere uğraması sonucu, daha duygusal, daha sinirli, stresli veya neşeli olabilirsiniz.

Sık idrara çıkma: oluşumdan bir hafta sonra kendini gösteren bu belirti sonucu normalden daha sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Baş dönmesi: Hamilelik oluşması sonucunda genişleyen kan damarları, tansiyonunuzun aniden düşmesine neden olabilir. Bu durum da sık karşılaşılan ndendir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamilelik belirtileri nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN