Yüz şekline göre allık nasıl sürülür?

Allık makyajın vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Allık kullanmadan önce ise yüz şeklinizini doğru tanıyarak uygun allık sürme tekniğini seçmelisiniz. Bilinçsiz bir şekilde sürülmüş allık, yüzünüzün olduğundan daha farklı ve kimi kötü görünmesini neden olabilir.

Giriş Tarihi: 7.6.2016 13:30
Yüz şekline göre allık nasıl sürülür?

• Oval Yüz: Yüz şekline göre allık sürme tekniklerini doğru uygulamak adına, öncelikle yüz şeklinizi belirlediniz, ve oval yüz şekline sahip olduğunuzu gördünüz diyelim ki… O halde, elmacık kemiklerinize doğru allığınızı sürmeniz yeterli olacaktır.

• Yuvarlak Yüz: Yüz şekline göre allık kullanımında, yuvarlak yüz şekline sahipseniz, ilk olarak elmacık kemiklerinizin altını netleştirmeniz gerekecek, sonrasında ise, sürmüş olduğunuz allığı, yumuşatarak elmacık kemiklerine doğru dağıtmanız doğru olacaktır. Bu sayede, yüzünüz, olduğundan daha ince, elmacık kemikleriniz ise daha çıkık görünecektir.

• Uzun Yüz: Uzun yüzde, allık kullanımı gerçekleştirirken, yüzün, olduğundan daha uzun görünmemesine edilmesi gerekecek. Bu nedenle, Elmacık kemiklerinden başladığınız allığı, yatay olarak kulaklarınıza doğru uygulamanız gerekecektir.

• Köşeli Yüz: Köşeli yüz şekline sahip olan kişiler allık kullanımı gerçekleştirirken, allığı sürmeye elmacık kemiklerinden başlamalı; ve şakaklara doğru çıkmalıdırlar. Buradaki amacın, keskin köşeleri yumuşatmak olduğu bilinmelidir.

• Üçgen Yüz: Eğer yüzünüzün üst kısmı dar, alt kısmı geniş ise, ve bu şekilde bir üçgen yüze sahipseniz, yapmanız gereken, köşeli yüzde olduğu gibi, elmacık kemiklerinden şakaklara doğru allık uygulamaktır. Ancak bunun tam tersi bir durum söz konusu ise; yani, yüzünüzün üst kısmı geniş, alt kısmı dar ise, allığı, elmacık kemiklerinin üzerinde daireler çizerek uygulamalısınız. Böylece, yüzünüz olduğundan daha ince görünecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüz şekline göre allık nasıl sürülür?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN