Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Teşkilatı Kan Bağışında Bulundu

Giriş Tarihi: 6.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:55
AK Parti Kırıkkale Teşkilatı Kan Bağışında Bulundu
’de AK Parti İl Teşkilatı Kızılay Kan Merkezine giderek kan bağışında bulundu.
AK Partililer, Zafer Caddesi üzerindeki yeni hizmet binasına taşınan Kızılay Kan Merkezini ziyaret ederek kan bağışında bulundular. Başta AK Parti İl Başkanı Mursel Akçay olmak üzere rahatsızlığı olmayan tüm teşkilat üyelerinden kan alındı. Bağış yaparken gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Akçay, kan vermenin önemine dikkat çekti.
Kan verelim ki sağlıklı kalalım diyen Akçay, “Ülkemizin gözbebeği olan Kızılay sivil toplum örgütlerimizden bir tanesi. Hem Kızılay’a destek vermek hem de Kızılay’ın vatandaşlarımıza destek vermesi için bugün buradayız. Kan vermek çok önemli. Bu manada biz Kırıkkale’de ki tüm hemşehrilerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Teşkilatımız olarak il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe teşkilatlarımızla Kızılay’a kan vererek destek çıkıyoruz. Teşkilat olarak Kızılay’a desteklerimiz inşallah hep devam edecek. Çünkü Kızılay’ın yapmış olduğu görev gerçekten çok önemli ve çok kutsal. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da ülkemizin ismini duyuyor ve yardıma muhtaç insanlara yardımlarda bulunuyor” dedi.
Örnek davranışlarından dolayı AK Parti teşkilatına teşekkür eden Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan ise, “AK Parti il teşkilatına, yeni mekanımıza ekip halinde Kırıkkale’ye örnek bir davranış arz edecek şekilde kan vermelerinden dolayı huzurlarınızda kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Hepimizin bildiği gibi Kızılay’ın faaliyetleri anlatmakla bitmez. Bu gün bir ünite kan bir hayat kurtarır. Günümüzde, hükümetimizin verdiği destekle artık insanlarımız kan aramak yerine direkt hastanelerden, genel merkezimizden ihtiyaçlarını anında temin edebiliyorlar. Onun için son zamanlarda kan vermek üst seviyelere ulaştı. Bu tür faaliyetleri basın mensuplarının kamuoyuna aktarması vesilesiyle vatandaşımız daha duyarlı, daha bilinçli oluyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kırıkkale Teşkilatı Kan Bağışında Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN