Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ühiversitesi’nde Bahar Şenlikleri

Giriş Tarihi: 4.5.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 13:41
Kırıkkale Ühiversitesi’nde Bahar Şenlikleri
Üniversitesi (KÜ) Bahar Şenlikleri Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Meslek Yüksek Okulu bahçesinde yapılan açılış töreninde bir konuşma yapan KÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, bahar canlanmanın, dirilmenin, uyanmanın ve yeni başlangıçlar yapmanın adı olduğunu söyledi.
Rektör Yıldız, “2015 yılı Bahar Şenliği açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi Bahar canlanmanın, dirilmenin, uyanmanın yeni bir başlangıç yapmanın adıdır. Milletimizin tarih ve kültüründe de bahar yılın başlangıcı olarak kabul edilir. Kırıkkale Üniversitesi kuruluşundan bu yana her öğretim yılında bahar şenliklerini düzenleye gelmiştir. Üniversitemiz 20014-2015 öğretim yılının son ayı içindedir son 3-4 haftası içindedir. Öğrencilerimiz Eylül ortalarından beri büyük koşuşturma içindeler. Bu şenlik ile taze nefes alarak canlanacaklar ve hemen arkasında Final sınavlarına girecekler. Ben öğrencilerimizin bu şenlik sonrasında başarılı olmalarını temenni ediyorum. Kırıkkale Üniversitesi bir taraftan da 2015-2016 öğretim yılına hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi 2 yeni fakülte ile yolumuza devam ediyoruz. Son bir yılda üniversitemizin fakülte sayısı 12’ye çıkmıştır. İslami Bilimler Fakültemiz inşallah yeni öğretim yılında öğrenci alacaktır. Bizim için önem arz eden Spor Bilimleri fakültemizde bu öğretim yılından itibaren fakülte olarak yoluna devam edecektir” dedi.
Tören, Geleneksel Türk Sanatları Sergisinin gezilmesi, Türk Halk Müziği konseri ve halk oyunları gösterisiyle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkkale Ühiversitesi’nde Bahar Şenlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN