Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Altay’dan Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:58
Başkan Altay’dan Kadınlar Günü Mesajı
’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, son dönemde kadına yönelik artan şiddetin son bulmasını isteyerek, “Kadın, inanç ve kültürümüzdeki saygın yerini almalıdır” dedi.
Ailenin temelini oluşturan kadınların gelecek toplumun mimarları olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Toplum olarak yaşadığımız zorlu süreçlerde her zaman büyük sorumluluk yüklenen ve fedakarlıktan kaçınmayan kadın olmuştur. Gerek inancımız gerekse kültürümüz kadına en yüksek değeri vermiş ve her zaman kadına karşı saygıyı ve sevgiyi öğütlemiştir. Toplum olarak 2015 yılında kadınlara yönelik şiddet olaylarını konuşup tartışıyor olmamız çok üzücü. Bu olayların önüne hiç kuşkusuz bilinçli ve eğitimli toplumla geçeceğiz. Kadınlarımızın inanç ve kültürümüzde konumlandırılan saygın yerine kavuşmasını diliyorum” dedi.
“SELÇUKLU’DA KADINLARA ÖZEL SOSYAL ALANLAR OLUŞTURULDU”
Selçuklu Belediye Başkanı Altay, kadınlarla ilgili birçok proje yürüttüklerini anlatarak, “Aile birliğinin temelini oluşturan kadınlarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlerini icra edebilecekleri tesisler ve yaşam alanları oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Açılan spor salonları ve hanım lokallerimizle hanımlarımızın hem hoşça vakit geçirmelerini sağlıyor hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Gerek ev hanımları gerekse çalışan hanımlar için önemli sosyal yaşam alanlarını planlarken o bölgede yaşayan ve yapılacak hizmetten yararlanacak bayanların fikirlerine de başvuruyoruz” diye konuştu.
Selçuklu’nun 8 farklı bölgesine Aile Yaşam Merkezleri kazandırdıklarını ifade eden Başkan Altay, “İlçeye kazandırdığımız aile yaşam merkezlerinde 3 bin 150 hanım yüzme öğrendi. Yine bu tesislerimizin 12 bin 928 hemşehrimiz yararlanıyor. Hanımlarımız bu merkezlerde aletli kardio, aerobik, step, platess, fitness ve yüzme gibi sportif faaliyetler yapıyorlar. Ailenin temel taşı olan annelerin sosyal hayatını zenginleştirmek ve onları mutlu etmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Selçuklu Belediyesi olarak kadınlara yönelik sosyal ve kültürel etkinlik alanlarının sayısını arttıracaklarını dile getiren Başkan Altay, kadınların toplumsal yaşamda hak ettiği saygınlığa ulaşması dileğiyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Altay’dan Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN