Başkan Özaltun’dan TEK Yön Açıklaması

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Başkan Özaltun’dan TEK Yön Açıklaması
’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, kent merkezinde bir süre önce hayata geçirilen tek yön uygulaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Özaltun, makamında bir araya geldiği gazetecilere yaptığı açıklamada, tek yön uygulamasının amacının Beyşehir‘deki otopark problemini azaltmak ve trafiği rahatlatmak olduğunu belirtti. 3 aydır devam eden çalışmalar sonucunda tek yön uygulamasına geçtiklerini vurgulayan Özaltun, “Bildiğiniz üzere Büyükşehir yasasından önce İlçelerde Trafik Komisyonu vardı, yasayla birlikte komisyonun görevi Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’ye devir oldu. UKOME yetkilileriyle, İlçe Emniyet Müdürümüzle, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla görüşerek, halkımızla da görüş alışverişinde bulunarak Beyşehir’de otopark ve trafik problemini nasıl azaltabileceğimiz konusunda çalışmalar yaptık. Ortalama üç ay devam eden ön çalışmalar sonrasında ilk defa Beyşehir’de tek yön uygulamasına geçtik, ilkler her zaman sıkıntılıdır. Burada sıkıntı çeken, zorluk çeken hemşerilerimiz olabilir biz sadece hemşerilerimizin biraz sabretmesini istiyoruz. Tek yön uygulamasına geçerken yolları kaldırım taşları ile döşemedik, dubalar kullandık. Duba kullanmamızın sebebi tek yön uygulamasının olumlu sonuç verip vermeyeceğini görmek. Dubalar sürekli olarak kalmayacak elbette bazı aksaklıklar olabilir, tek yön uygulamasında gerekli hallerde dubaları yerinden oynatarak rötuşlar yapacağız. Bu konuda halkımızdan gelen önerileri ve eleştirileri göz önüne alarak hareket edeceğiz” dedi.
Tek yön uygulamasının deneme mahiyetinde devam ettiğini hatırlatan Özaltun, “Halkımızın içi rahat olsun kesinlikle ve kesinlikle halk ne derse o olacak. Hemşerilerimiz tek yön uygulamasını istemezler ise biz yaptığımız bu projeden geri dönebiliriz. Üç aylık dönem sonunda tekrar bir anket çalışması yaparız, halkımız uygulanan tek yön sistemini kabul etmezse, bu uygulayamaya son verebiliriz. Ama gördüğümüz kadarıyla halkımız memnun. Bu süreçten sonrada gelen eleştiri ve önerilere göre hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Özaltun’dan TEK Yön Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN