Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektör Şeker’den İstiklal Marşı Mesajı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Rektör Şeker’den İstiklal Marşı Mesajı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İstiklal Marşı’nın kabulünün 94’ncü yıldönümü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Rektör Muzaffer Şeker mesajında, “Milli Mücadelenin destansı bir ifadesi olan İstiklal Marşımız; milletimizce mukaddes sayılan vatan, millet, namus, ezan, bayrak sevgilerini içinde barındıran bir bağımsızlık manifestosu ve sembolüdür. Bu kutsi dizelerin sahibi milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy da şüphesiz sadece şairliği ile değil vatanperverliği, aksiyonel, entellektüel ve dürüst kişiliği ile örnek bir şahsiyettir. Geçmişten günümüze tarihsel ve kültürel değerlerimiz için gösterilen çabalar ve gerçekleştirilen mücadeleleri idrak etmeden, ne kadar üst düzeyde bilgi sahibi olursak olalım çağın magnetik çekimiyle şuursuzca hareket eden bir güruh olmaktan öteye gidemeyiz” ifadelerine yer verdi.
Rekör Şeker, “Günümüz dünyasında inancımıza, vatanımıza, tarihimize, namusumuza kısacası bağımsızlığımıza yapılan saldırıları, bu saldırıları yapanları ve bu saldırıların sebeplerini; bu saldırılara karşı göğüslerini siper eden kahraman ecdadımızı tanıyarak yapacağımız bilimsel gayret ve çalışmalar sayesinde çağın çekip çevirdiği değil, çağa yön veren bir milletin evlatları olabiliriz. Bunun yolu da milli tarihimizi, milli mücadelemizi, İstiklal Marşımızı, merhum Mehmet Akif Ersoy ve onun gibi milli şahsiyetleri gençlerimize, gelecek kuşaklara öğretmekten ve anlatmaktan geçer” dedi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak çağın gerektirdiği bilimsel öğretim ile beraber gençlere tarihi, kültürel miras envanterlerini sunduklarını ifade eden Rektör Şeker, “Bizi biz yapan Mehmet Akif gibi değerleri en iyi şekilde tanıtarak onların rol model olmasının arzu ve gayretindeyiz. Merhum Ersoy’un ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmak zorunda bırakmasın!’ duasını bizler de paylaşırken; milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm milli mücadele kahramanlarımızı şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Şeker’den İstiklal Marşı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN