Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Akkaya Yaşlıları Evlerinde Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:09
Başkan Akkaya Yaşlıları Evlerinde Ziyaret Etti
’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yaşlılar Haftası münasebetiyle ihtiyaç sahibi yaşlıları evlerinde ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi.
Başkan Akkaya ziyaretlerine ilk olarak Özel Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlı ve engellileri ziyaret ederek başladı. Burada merkez yetkililerinden bilgi alan Başkan Akkaya, bakımevinde kalan yaşlıların ellerini öperek onlarla tek tek ilgilendi. Yaşlılarla bir süre sohbet eden Başkan Akkaya, “Sizler bizim için her zaman önemlisiniz. Yaşlılar Haftası ya da başka günleri beklemeden sizleri zaman zaman ziyaret ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu beyin sizlere selamlarını iletiyoruz. Allah; devletimize, milletimize, hükümetimize zeval vermesin inşallah. Eskiden tabi ki böyle imkanlar yoktu. Son yıllarda gerek Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde, gerek Konyalı hemşehrimiz Ahmet Davutoğlu Başbakanımız döneminde yaşlılarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza ve çocuklarımıza daha da bir değer verildi. İnşallah sizler de en iyi şekilde burada misafir edilirsiniz. Dualarınızı eksik etmeyin” dedi.
Başkan Akkaya’nın bakımevi ziyaretinde engelli bir genç de Başkan Akkaya için bağlama çalarak hünerlerini sergiledi.
Bakımevi ziyaretinin ardından Akşehir’de yardıma muhtaç yaşlıları da evlerinde ziyaret eden Başkan Akkaya’nın bu ziyaretlerine; Akşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma İşleri Müdürü Saim Çiftçi de katıldı. Ziyaret edilen evlere içinde çeşitli gıda malzemeleri bulunan yardım paketleri de götürüldü. Ziyaret ettiği evlerde yaşlılarla tek tek ilgilenen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, onlara Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milletvekili Mustafa Baloğlu’nun selamlarını getirdiğini söyleyerek, istek ve taleplerini dinledi. Başkan Akkaya ziyaret ettiği evlerdeki kömür, gıda maddesi ve maddi ihtiyaçların biran önce çözülmesi için gerekli birimlere emir verirken, hastane ihtiyacı olan yaşlıların hastaneye sevk edilmesi için talimat verdi. Başkan Akkaya, “Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Unutmamalıyız ki, kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynak olacaktır. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılar Haftası münasebetiyle zaten sık aralıklarla ziyaret ettiğimiz yaşlılarımızı bir kez daha ziyaret ederek istek ve taleplerini dinleyip hayır dualarını alalım istedik” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Akkaya Yaşlıları Evlerinde Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN