Başkan Özaltun’un Esnaf Ziyaretleri Sürüyor

Giriş Tarihi: 23.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 23:52
Başkan Özaltun’un Esnaf Ziyaretleri Sürüyor
’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
Başkan Özaltun, kendisine eşlik eden Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel ve Kamil Göksu’yla birlikte Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafları tek tek ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde hayata geçen tek yön uygulaması hakkında istişarede bulundu.
İş yerlerini ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Özaltun, hem esnafla hem de vatandaşla sohbet edip, taleplerini dinledi. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle karşılaşan Başkan Özaltun, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin almış olduğu kararla yaklaşık üç hafta önce tek yön uygulamasına geçtik. Tek yön uygulamasına geçmemizin asıl sebebi Beyşehir de otopark probleminin olması. Çift yönlü trafik işlerken araçların birde hatalı parkları ile trafiğin kilitlenmesi söz konusuydu. Yayalarımız kaldırımların darlığından şikayet ederek, yürüyecek kaldırım bulamıyoruz buna çare bulunsun talebinde bulunuyorlardı. Bizde bu sebepten dolayı UKOME yetkilileriyle, İlçe Emniyet Müdürümüzle, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla görüşerek, halkımızla da görüş alışverişinde bulunarak tek yön uygulamasına geçtik. Beyşehir’de ciddi anlamda bunun altını çizerek söylüyorum tek yön uygulamasına bizim dönemimizde başlandı. İlk uygulama olmasından ve bazı eksiklikler olabileceğini düşündüğümüzden şehrimizde tek yön uygulamasını dubalar ile yaptık” dedi.
“TEK YÖN UYGULAMASINI İSTEYENDE VAR İSTEMEYENDE”
Halkın ve esnafın görüşleri ve isteklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Özaltun, “Esnaflarımızla tekrar görüş alışverişinde bulunuyoruz, bu uygulamayı isteyen hemşehrilerimiz de var istemeyen hemşehrilerimiz de var. Dolayısıyla bu önümüzdeki süreç bizim tek yön uygulamasındaki kararımızı etkileyecek. Şunu söylüyorum her zaman esnafımız hemşehrilerimiz ne isterse o olacak. Belli bir süre sonra bir anket çalışması yaparız, eğer tek yön uygulaması istenmiyor ise gerekli girişimlerde bulunarak tek yön uygulamasına son verebiliriz. Aynı şekilde anket sonuçlarına göre tek yön uygulamasının devamı çıkarsa tekrar esnaflarımız ile konuşarak anket sonuçlarını paylaşarak eksiklerimizi gidererek tek yön uygulamasına devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin huzuru için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.
Başkan Özaltun’un ziyaretinin kendilerini çok memnun ettiğini dile getiren esnaflar da, “Bizi dinleyen, her zaman bizim yanımızda olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Özaltun’un Esnaf Ziyaretleri Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN