Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meram’da Bahar Hazırlıkları

Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:16
Meram’da Bahar Hazırlıkları
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan parklardaki bakım çalışmalarını sürdürerek halkın kullanımına hazır hale getiriyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park düzenleme çalışmalarında kuruyan fidanların yenilenmesi, fidan diplerinin temizlenmesi, yeşil alanların bakımı ve budama yapıyor. Ayrıca park alanlarındaki çiçek tarhlarına farklı türde mevsimlik çiçek dikimi de tüm hızıyla sürüyor.
Meram’ın kendine has yeşil dokusunu koruma ve güçlendirme adına çalışmaların devam ettiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Daha yeşil bir Meram için fidan dikme çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda 24 Mart Salı günü saat 11.00’de Loras Mahallesi’nde düzenleyeceğimiz programla binlerce fidanı toprakla buluşturacağız. Bu törene tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. Farklı kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek. Fidan dikmenin yanında mevcut park, cadde ve yeşil alanların bakımı ile budama faaliyetleri de bahar mevsimiyle birlikte ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Parklarımız, çetin geçen kış mevsimi sonrası vatandaşlarımızın verimli bir şekilde kullanabileceği duruma hazır hale getirilmektedir” diye konuştu.
Parklardaki çalışmalar sürerken cadde ve sokaklardaki ağaçların budama çalışmaları da devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meram’da Bahar Hazırlıkları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN