Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Meram’da Kış’ Ödülleri Verildi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
‘Meram’da Kış’ Ödülleri Verildi
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ‘4 Mevsim Meram’ isimli fotoğraf yarışmasının ‘Kış’ konulu ikinci etabının ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Meram Belediyesi Meclis Salonu’ndaki ödül törenine Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve fotoğraf sanatçıları katıldı. Törende ilk olarak, eserleri sergilemeye layık görülen fotoğrafçılara plaketleri verildi. Daha sonra yarışmada ilk 3’e giren fotoğrafçılara hediye çekleri Başkan Toru tarafından verildi.
Yarışmada “Tarihi Solumak” adlı fotoğrafıyla birinci olan Hüseyin Bostancı’ya 3 bin TL’lik, “Oduncu” adlı fotoğrafıyla ikinci olan Seyit Konyalı’ya 2 bin TL’lik ve “İnlice’nin Koyunu” adlı fotoğrafıyla üçüncü olan Ali Işık’a da bin TL’lik hediye çeki verildi.
“MERAM DEMEK KÜLTÜR DEMEK, SANAT DEMEK”
Fotoğraf yarışmasının, Meram’ın güzelliklerinin ortaya çıkarılmasında önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Başkan Toru, “Meram demek kültür demek, sanat demektir. Meram’ın güzelliklerini anlatmaya ifadeler yetmiyor. Görsel olarak fotoğraflar bize yardımcı oluyor. Yarışmaya katılan eserlerin hepsi birbirinden güzel. İlkbahar mevsimiyle ilgili fotoğraf yarışmamız da başlamış oldu. Değerli sanatçılarımızın objektifinden Meram’da ilkbahar fotoğraflarını da görmeyi arzu ediyorum. Yeni bağlanan mahallelerle birlikte ilçemizde gerek tarihi gerekse kültürel doku ve doğal güzellikler açısından çok önemli yerler var. Bu güzelliklerin keşfedilmesi hem ilçemizin tanıtımı hem de turizm potansiyeli açısından önem taşımaktadır. Emeği geçen tüm fotoğrafçılarımıza ve sanatseverlerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Yarışmada ilk 3’e giren fotoğraf sanatçıları, kültür ve sanata verdiği destekten dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür etti. Ödül töreninin ardından Başkan Toru ve diğer katılımcılar fotoğraf sergisini gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Meram’da Kış’ Ödülleri Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN