Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi Tahsilatında On-line Dönem

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Vergi Tahsilatında On-line Dönem
’nın Ereğli İlçe Belediyesi vergi tahsilatında online sisteme geçti.
Vergi mükellefi vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla, resmi internet adresi www.eregli.bel.tr web sitesi, borç sorgulama ve vergi ödeme işlemlerinin rahatlıkla yapabileceği şekilde düzenlendi. Vergiyle ilgili işlemlerin, güvenli bir ortamda tek tuşla yapılabileceğini belirten Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza belediye olarak kaliteli hizmet sunuyoruz” dedi.
Bir süredir üzerinde çalışılan online tahsilat sisteminde, güvenliği en üst noktada tutmak için çalıştıklarını kaydeden Başkan Özgüven, vatandaşların online sistem üzerinden borç ödeme işlemi gerçekleştirebilmesi için siteye üye olma şartı aranmayacağını ifade etti. TC kimlik numarasıyla veya sicil numarasıyla yapılan giriş işlemi sonrası yapılacak işlemlerde birey ile bankanın baş başa kalacağını belirten Özgüven, “Zorunlu olmasa da üyelik hem bireyin hem de sistemin güvenliği açısından önemli. Vatandaşlarımız açısından da son derece güvenli bir sistem oluşturduk. Sistemimiz SSL Güvenlik Sertifikalı bir sistemdir. Vergi mükelleflerimiz, belediyeye gelme zorunluluğundan kurtularak, yeni sistemle, emlak, ilan-reklam, eğlence, çevre temizlik vergilerinin tümünü internet ortamında sorgulayıp, ödemelerini yapabilecektir. Emlak vergisi, çevre ve temizlik tarifelerine kadar her şey birkaç dakikalık işlemle öğrenilebilecek. Web sitemizde e-belediyecilik hizmeti sayesinde vatandaş hiç sıra beklemeden, erişim imkanlarından faydalanarak işlemlerini yapabileceklerdir” şeklinde konuştu.
Son teknolojiyle yapılan internet sitesinde vatandaşın belediyeyle ilgili merak ettiği tüm sorulara da yanıt bulunacağının altını çizen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Şeffaf belediyeciliği en iyi şekilde uyguluyoruz. Web sitemiz üzerinden, vatandaşlarımız, ilçemizle ilgili en doğru ve en yeni bilgiye kısa sürede ulaşabilecek. Belediyemizin çalışmalarını yakından takip edip öneriler, çözümler, istekler ve şikayetlerini iletebileceklerdir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi Tahsilatında On-line Dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN