Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Adayları Açıklandı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:50
AK Parti Konya Milletvekili Adayları Açıklandı
AK Parti İl Başkanı Musa Arat, 7 Haziran 2015’te yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri için belirlenen 14 milletvekili adaylarını açıkladı.
Genel merkez ve il teşkilatı olarak bugüne kadarki süreci başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, “7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği Genel Seçimleri için teşkilatımıza başvuran 206 aday adaylarımız ile oldukça olgun, verimli ve başarılı bir dönem yaşadık. Tarafsız olarak yürüttüğümüz bu süreç sonucunda genel merkezimiz 206 aday adayını büyük bir titizlikle değerlendirdi ve 14 kişilik aday listemiz ortaya çıktı. Öncelikle kararın şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Aday adaylığı sürecinin sona erip adayların belirlenmesi ile yeni bir döneme girdiklerini aktaran AK Parti İl Başkanı Musa Arat, 7 Haziran’a kadar Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) hazırlayacağı programlar dahilinde yoğun bir çalışma içine gireceklerini belirtti. Arat, “Adaylarımızın da belirlenmesi ile gerekli tüm hazırlıklarımızı yapacağız ve mevcut milletvekillerimiz, milletvekili adaylarımız, aday adaylarımız, il-ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, gönüllülerimizle yoğun bir çalışma temposuna giriyoruz. Gitmediğimiz, köy, mahalle ve hane bırakmama hedefindeyiz. Hemşehrilerimize kendimizi, adaylarımızı ve Yeni Türkiye’yi anlatacağız. Amacımız, AK Partimizin yeniden tek başına ve daha güçlü bir şekilde iktidar olması ve milletimizin hak ettiği hizmeti almaya devam etmesidir. Hedefimiz, Başbakanımız, Genel Başkanımız, hemşehrimiz Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yüzünün akı olmak ve 7 Haziran’da yeni bir zafere hep birlikte imza atmak. Bunu da inşallah başaracağız” ifadelerini kullandı.
Milletvekilliği adaylığı için İl Teşkilatı’na başvuran aday adaylarının hepsinin birbirinden değerli olduğunu altını çizen Arat, aday olamayan aday adayları ile mevcut milletvekillerine de bir kez daha teşekkür etti. Başkan Arat, “2002 yılından bu yana Konyamıza büyük yatırımlar, hizmetler yapıldı. Bu yatırımların şehrimize kazandırılmasında milletvekillerimizin payı büyük. Ben, kendilerine bugüne kadarki büyük gayretleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün kendileri listede yer alamayabilirler. Bu bir bayrak yarışı. Sayın Başbakanımızın ve genel merkezimizin takdiridir. Ancak bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aday olamayan mevcut milletvekillerimizle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
ADAYLAR AÇIKLANDI
25. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Adayları şu isimlerden oluştu:
“1- Ahmet Davutuoğlu, 2- Mustafa Baloğlu, 3- Hüsniye Erdoğan, 4- Ziya Altunyaldız, 5- Muhammed Uğur Kaleli, 6- Leyla Şahin, 7- Mehmet Babaoğlu, 8 - Abdullah Ağralı, 9- Halil Etyemez, 10- Rüveyda Gülsüm Kozak, 11- Hacı Ahmet Özdemir, 12- Ömer Ünal, 13- Mustafa Kaya, 14- Ömer Faruk Kanık.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Konya Milletvekili Adayları Açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN