Dünyada İlk 100’deki Üniversiteden Selçuk’a İşbirliği Çağrısı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:50
Dünyada İlk 100’deki Üniversiteden Selçuk’a İşbirliği Çağrısı
Times Higer Education dünya üniversiteler sıralamalarında ilk yüzde yer alan Amerika Birleşik Devletleri Michigan State Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i ziyaret ederek işbirliği çağrısında bulundu.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Michigan State Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği One Healt Congress için ’ya gelen Michigan State Üniversitesi Uluslararası Sağlık Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Reza Adsiri ve beraberindeki heyet, Rektör Prof. Dr. Gökbel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı da hazır bulundu.
“EN KISA SÜREDE İŞBİRLİĞİNİ RESMİLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Ziyaretinde Selçuk Üniversitesi’nden çok etkilendiğini söyleyen Michigan State Üniversitesi Uluslararası Sağlık Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Reza Adsiri, “Selçuk Üniversitesi çok köklü ve güçlü bir üniversite. Bu kadar geniş bir alana yayılan Selçuk Üniversitesi aynı zamanda eğitim ve araştırma-geliştirme konularında yüksek kalite düzeyinde bir üniversite olduğunu araştırmalarımız sonucunda gördük. Üniversitenizin Girişimcilik Endeksi’ndeki sıralamalarını da inceledik ve çok etkilendik. Böyle köklü bir üniversite ile işbirliği yapmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak bizi çok memnun edecek. En kısa sürede işbirliğini resmileştirmek için üniversitemize davet ediyoruz” dedi.
“MEMNUNİYET DUYARIZ”
Ziyaretten memnuniyetini dile getiren SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Üniversitemiz bu yıl 40. yılını kutluyor. Üniversitemiz gerek öğrenci sayısı açısından gerekse yapılan bilimsel araştırmalar açısından önemli alanlarda adından söz ettiriyor. Tabi ki ilk 100’de olan bir üniversite ile işbirliği yapmaktan çok memnuniyet duyarız. İki üniversitenin birbirinden karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasını bizler de isteriz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyada İlk 100’deki Üniversiteden Selçuk’a İşbirliği Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN