Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Uzun Çarşı Yeniden Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 27.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
Ereğli’de Uzun Çarşı Yeniden Düzenlenecek
’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, ilçenin ekonomisinin kalbi olarak nitelendirilen Uzun Çarşı’nın yeniden dizayn edileceğini söyledi.
Başkan Özgüven, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye imar müdürlüğü mühendisleri ile uzun çarşıda incelemelerde bulundu. Uzun çarşının görüntü kirliliğinden kurtarılarak modern bir yapıya kavuşturulması için yerinde inceleme yapan Başkan Özgüven, uzun çarşının yeniden dizayn edilmesi için proje çalışmalarının başlatılması talimatını verdi.
Başta uzun çarşı içerisindeki yolların yeniden düzenlenmesi, tabela ve sundurmaların kaldırılması, işyerlerinin yeniden giydirilerek modern bir görüntüye kavuşturulması ve üstünün kapatılarak çarşı hüviyetine bürünerek ticaretin canlanmasını sağlayacaklarını vurgulayan Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Ereğli çok geniş bir coğrafya üzerine kurulu olmasına rağmen ekonomisi uzun çarşıda canlı tutuluyor. Özellikle yaz ayları ile birlikte artan yoğunluk esnafımızın yüzünü güldürüyor. Bu kadar canlı ve dinamik bir bölgenin görüntüsü Ereğli’ye yakışmıyor. Bu görüntünün bir an önce modern bir hale getirilmesi gerekiyor. Bugün uzun çarşıyı gezerek analiz yapıyoruz. ‘Bölgenin çehresini nasıl değiştiririz’ diye yaptığımız değerlendirmeleri projelendirip vatandaşlarımızla istişare ederek çalışmalarımızı başlatmak istiyoruz. Yolların değiştirilmesi, tabela ve sundurmaların kaldırılması, işyerlerinin giydirilmesi, üzerinin kapatılması gibi konuları yerinde değerlendirdik, esnafımızın görüşlerini aldık. Onlarda bu çalışmamıza destek vereceklerini ifade ettiler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Uzun Çarşı Yeniden Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN