Kobid Bilişim Haftasını Kutladı

Giriş Tarihi: 30.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 21:02
Kobid Bilişim Haftasını Kutladı
Bilişim Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, Bilişim Haftası nedeniyle okullar başta olmak üzere tüm kamuoyunda bilişimle kalkınmanın önem ve anlamının işlenmesini arzu ettiklerin söyledi.
Konya Bilişim Derneği tarafından Bilişim Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Dernek Başkanı Ahmet Öztürk, Konya’nın tarım şehri değil, bilişim kenti olması gerektiğini vurgulayarak, “Biz vizyonumuzu ‘Ülkemizin bilişimi üreten, doğru ve verimli kullanan bilgi toplumu, Konya’mızın bilişim kenti olması yolunda etkin rol alan, örnek ve önder sivil toplum kuruluşu olmak’ ifadesi ile ortaya koyduk. Biz gönüllü bir sivil toplum kuruluşu olarak farkındalık oluşturma, dinamikleri harekete geçirme ve tetikleme görevimizi kararlılıkla ve yılmadan sürdüreceğiz” dedi.
Bilişim Haftası nedeniyle, okullar başta olmak üzere tüm kamuoyunda bilişimle kalkınmanın önem ve anlamının işlenmesini istediklerini belirten Öztürk, “Çocuklarımıza ve gençlerimize bilişimin üretimi konusunda bilinç geliştirici yönde, bilgilendirmeler yapılmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kobid Bilişim Haftasını Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN