KTO Karatay Üniversitesi’nde Mobil Fotoğrafçılık Sergisi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:09 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:12
KTO Karatay Üniversitesi’nde Mobil Fotoğrafçılık Sergisi
Mobil fotoğrafçılığın Türkiye’deki önemli isimlerinden fotoğraf sanatçıları Engin Güneysu ve Cem Aydın tarafından yapılan workshop sonucunda KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinin Selçuklu temalı çalışmalarından oluşan #karatayuni1251 isimli bir uygulama sergisi açıldı.
Sosyal medya, mobil fotoğrafçılığın Türkiye’deki ve dünyadaki önemli örnekleri, mobil fotoğrafçılık ile birlikte kullanılan aplikasyonlar, akıllı telefonlarla fotoğraf çekimi, fotoğraflara yapılan müdahaleleri kapsayan edit işlemleri, etkin mecralarda fotoğrafın paylaşımı, değişik fotoğrafçılık türlerinde akıllı telefonların kullanımı konularında verilen üç günlük eğitimin ardından gerçekleşen çekim gezisinde öğrenciler Selçuklu dönemine ait mimari yapıları temel alan fotoğraflar çekti. Fotoğraf sanatçısı Engin Güneysu dünyanın hızla değiştiği bir dönemde herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar ile çok iyi fotoğraflar çekmenin mümkün olduğunu ve bunun için estetik ve gözün eğitimi ile temel fotoğrafçılık bilgisinin de çekimlere katkı yapabileceğini söyledi. Fotoğraf sanatçısı Cem Aydın ise mobil fotoğrafçılığın ilerleyen yıllarda öneminin artacağını ve bu konuda yapılan sanatsal çalışmaların dünyada daha da yaygınlaşacağını ifade etti.
Dünyada yeni trend olarak ortaya çıkan mobil fotoğrafçılık akımında, akıllı telefonlar ve bunlarla ilişkili aplikasyonlar tarafından üretilen fotoğraflar kullanılıyor ve bu fotoğraflar sosyal medyadan reklam fotoğrafçılığına, gezi fotoğrafçılığından basın fotoğrafçılığına kadar pek çok alanda kullanım alanı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO Karatay Üniversitesi’nde Mobil Fotoğrafçılık Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN