Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da “Engellilerin Eğitimi Çalıştayı” Sona Erdi

Giriş Tarihi: 17.6.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:58
Konya’da “Engellilerin Eğitimi Çalıştayı” Sona Erdi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümü tarafından 15-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen "Engellilerin Eğitimi Çalıştayı" sona erdi.
Bir otelde gerçekleştirilen çalıştaya, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mehmet Fatih Köse, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Sarı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet Altuntaş ve Aydın Uygun katıldı.
Çalıştayda, “Özel Eğitim Hizmetlerinde Eğitsel ve Tıbbi Tanılama”, “Kaynaştırma Eğitimi, BEP ve Teknoloji Uygulamaları”, “Özel Eğitim Hizmetlerinin Aile Eğitimi ve Sosyal Hayat Kapsamında Değerlendirilmesi” ve “Özel Eğitimde Mesleki Eğitim ve İstihdam” konuları ana başlıklar olarak belirlendi. Konu başlıklarına dair sorunlar, çözüm önerileri ve uygulama adımlarının ortaya konulduğu çalıştay raporu ve eylem planı ile başta Konya olmak üzere ülkede var olan özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılması amaçlandı.
Çalıştay, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Selçuk Üniversitesinden, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinden, Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığından, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden, Konya İl Sağlık Müdürlüğünden, Konya İl Emniyet Müdürlüğünden, Konya İl Müftülüğünden, İş-Kur Konya İl Müdürlüğünden, Meram Eğitim Araştırma Hastanesinden ve Konya’da hizmet veren STK’lardan gelen temsilcilerden oluşan 70 kişilik bir katılımcı grubuyla gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya’da “Engellilerin Eğitimi Çalıştayı” Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN