Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meram’da İlaçlama Çalışmaları Sürüyor

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Meram’da İlaçlama Çalışmaları Sürüyor
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, halkın daha sağlıklı ve huzurlu bir yaz dönemi geçirebilmesi için haşereyle mücadele çalışmalarına devam ediyor.
Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarının, Sağlık Bakanlığınca yayınlanan "Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik" çerçevesinde sürdürüldüğü belirtildi.
Haşereyle mücadele çalışmalarının mayıs ayında larva mücadelesiyle başladığı ve şu anda da uçkun mücadelesiyle devam ettiği belirtilen açıklama, “Larva mücadelesine 1 adet pülverizatör cihaz ile haşerelerin üreme alanları olan yerlere uygun aralıklarla larva ilacı uygulanmaktadır. Uçkun mücadelesinde (karasinek, sivrisinek v.b.) ise 6 adet U.L.V cihazı ile günlük olarak sabah 06-10.00 ve akşam 18.00-22.00 saatleri arasında iki vardiya şeklinde yürütülecektir. İlçemizin tüm mahalle, cadde ve sokaklarında periyodik olarak 7-10 günlük aralıklarla ilaçlama yapılacaktır. Bu çalışmalara ekim ayı sonuna kadar devam edilecek ve ortalama bin 500 litre uçkun ilacı, 300 litre larvasit ilaç tekniğine uygun olarak kullanılacaktır. Haşere ile ilgili şikayetler Belediyemizin 444 3 042 numaralı telefona bildirilebilecektir. Halkımızın, özellikle çocukların, hasta ve yaşlıların ilaçların olumsuz etkilerine maruz kalmamaları ve için ilaçlama araçlarına çok yaklaşmamaları hususunda gerekli itinayı göstermeleri önem arz etmektedir” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meram’da İlaçlama Çalışmaları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN