Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşehir Kirazı Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Akşehir Kirazı Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor
’nın Akşehir ilçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan "Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali" 26-27 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Dünyaca ünlü ve tescilli Akşehir Kirazı’nı daha iyi tanıtabilmek, üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali etkinlik programı belli oldu. 26 Haziran 2015 Cuma günü başlayacak Festival kapsamındaki etkinlikler Akşehir Kültür Merkezi ve Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Etkinliklerde Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, Aşıklar Şöleni, Çocuk Tiyatroları gibi programlar gerçekleştirilirken Türk Pop Müziği’nin ünlü sanatçısı Mustafa Ceceli tarafından da bir konser verilecek.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya "Aroması, lezzeti, görünüşü ve dayanıklılığı ile dünyaca ünlü olan tescilli Akşehir Kirazı’mızı daha iyi tanıtabilmek ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’mizin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Kaymakamlığımız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız istişareler sonucunda bu yıl etkinliklerimizin 26-27 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılmasına karar verildi. Dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’miz kapsamında, Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, Saz Üstatları Erol Şahiner, Maksut Feryadi, Mustafa Aydın ve Temel Turabi’den Aşıklar Şöleni, Çocuk Tiyatroları ve Türk Pop Müziği’nin ünlü sanatçısı Mustafa Ceceli konseri hemşehrilerimizle buluşacak. Ücretsiz olarak yapılacak tüm etkinliklerimizin Bereket TV tarafından da çekimleri yapılarak tüm Türkiye’ye yayınlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşehir Kirazı Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN