Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuklu Spor Okullarına Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 30.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
Selçuklu Spor Okullarına Yoğun İlgi
’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi’nin yaz spor okulları şehrin her bölgesine yayılan modern tesisleri ile bu yıl da öğrenci ve ailelerden yoğun ilgi gördü.
14 branşta eğitim verilen yaz spor okullarında bu yıl kayıt yaptıran öğrenci sayısı 6 bin 200’e ulaştı. Kayıtların alındığı hafta velilerin yoğun ilgi gösterdiği Selçuklu yaz spor okullarında en çok kayıt yaptırılan branş yüzme oldu. Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bu yıl ilk defa açılan yüzme branşında kayıtların alınmaya başladığı ilk hafta kontenjanlar tamamen dolan yüzme eğitimleri Selçuklu Belediyesi Sancak ve Beyhekim Yüzme havuzlarında veriliyor. Yüzme branşında bin 450 sporcu 25 antrenör tarafından eğitiliyor. Servisler ile ulaşımı sağlanan öğrenciler hafta da iki gün eğitim alıyor. Beyhekim yüzme havuzunda 6, Sancak yüzme havuzunda 3 olmak üzere günlük 9 seans eğitimin verilen yüzme de seanslarda her antrenör 12 sporcuyu eğitiyor. Bay ve bayan guruplarının ayrı ayrı seanslarda yer aldığı yüzme de 7 ile 15 yaş aralığında öğrencilerden kayıt alındı.
Selçuklu Belediye Spor Kulübü Başkanı A. Ziya Yalçınkaya, yaz spor okullarında kayıt yaptıran öğrenci sayısının 6 bin 200’e ulaştığını ve bu sayının daha da artığını belirterek, kulüp olarak spor okullarına gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Kulüp Başkanı Yalçınkaya, "Aylar öncesinden yapılan hazırlıkların ve çalışmaların 6 bin 200’e ulaşan öğrenci sayısı ile karşılığını aldık. Binlerce öğrencimiz şehrin her bölgesine yayılan tesislerimizde en iyi şekilde spor yapıyor. Çocuklarımızın spora olan ilgisi gösterdi ki, bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artabilir. Bu konuda kulüp olarak daha çok çalışacak ve daha fazla sayıda çocuğumuza spor yaptırmak için gayret göstereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuklu Spor Okullarına Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN