Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir’de 9 Okula Beyaz Bayrak Verildi

Giriş Tarihi: 2.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 11:26
Beyşehir’de 9 Okula Beyaz Bayrak Verildi
’nın Beyşehir ilçesinde “Temiz ve Sağlıklı Okul” projesi çerçevesinde beyaz bayrak almaya hak kazanan 9 okulun yöneticilerine bayrak ve sertifikaları gerçekleştirilen törende verildi.
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, hedeflerinin beyaz bayrak alan okul sayısının ilk etapta 20 daha artarak 29 sayısına ulaşması olduğunu belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geçen yıldan bu yana çeşitli projeler üretme çabası içerisinde olduklarını ifade eden Konuk, bunlardan bir tanesinin de “Temiz ve Sağlıklı Okul” projesi olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte uyguladığı projeye Beyşehir’den müracaat eden okullardan 9’unun beyaz bayrak almaya hak kazandığını kaydeden Konuk, “Bu okullarımız TOKİ İlkokulu, TOKİ Ortaokulu, Ali Akkanat Anadolu Lisesi, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi, İhsan Kabadayı Ortaokulu, Yeşildağ Cihan Kolaç İlkokulu, Yeşildağ Şehit Ayaydın Ortaokulu, Beyşehir Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Hasan Metli İlkokulu’dur. Bugün bayraklarıyla birlikte sertifikalarını da okullarımıza teslim ettik” dedi.
Beyşehir’de bugün beyaz bayrak sahibi 9 olan okul sayısını önümüzdeki dönem 20 daha artırarak bu sayıyı 29’a yükseltmek istediklerini de vurgulayan Konuk, “Bunu arzu ediyoruz, bununla ilgili çalışmalarımız da var, arkadaşlar da çalışıyorlar. Burada bir komisyon çalışıyor. Okullar yerinde inceleniyor, gerekli hijyen ve temizlik çalışmaları. Tabi, öğrencilerimizin günlük yaklaşık 7-8 saati okullarda geçiyor. Okulların bu açıdan hijyenik olması, öğrencilerimizin yaşam alanlarının güzel olması bizler için son derece önemli. Bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu tip projelerimiz artarak devam edecek. Gönlümüz bütün okulların böyle olmasını istiyor. Hem fiziki şartları iyileştirmek, hem de bu tür projeleri sonuçlandırarak inşallah okullarımızın zaman içerisinde beyaz bayrağa kavuşmalarını sağlayacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de 9 Okula Beyaz Bayrak Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN