Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Dilenci Operasyonu

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Ereğli’de Dilenci Operasyonu
’nın Ereğli İle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri son zamanlarda şehir merkezlerinde ve camilerin önünde vatandaşları rahatsız eden dilencilere yönelik operasyon düzenledi.
Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetim çalışmaları yanında Ramazan ayında sayıları oldukça artan ve halkımızın dini inançlarını istismar eden dilencilere yönelik uygulamalarını sürdürüyor. Ekipler, özellikle cami önü ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda dilencilik yapan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu dilencileri toplayarak, zabıta noktasında kimlik tespiti ve gerekli işlemleri gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen denetimlerde toplanan dilenciler, kimlik kontrolü ve yasal işlemlerin yapılmasının ardından şehir dışı edildi.
Özellikle Ramazan ayında vatandaşların dini duyguların sömürerek, çıkar sağlayan dilencilere yönelik çalışmaların devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Bu tip kişiler insanlarımızın duygularını istismar ederek, özelikle çocukları kullanıyorlar. Çevre il ve ilçelerden geldikleri tespit edilen dilencileri Zabıta Müdürlüğümüz kontrolünde gerekli yasal işlemlerinin yapılmasının ardından şehir dışına çıkardık” dedi.
Dilencilere yönelik operasyonların devam edeceğini belirten Özgüven, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş kişi ve kişiler ile ilgili olarak 710 07 07 numaralı Alo Belediye hattının aranarak şikayette bulunulmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Dilenci Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN