Beyşehir’de Okullu Tüfekçiler Yetişecek

Giriş Tarihi: 4.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Beyşehir’de Okullu Tüfekçiler Yetişecek
’nın Beyşehir ilçesinde, meslek liselerinde açılacak yeni alanlarla Türkiye’de ilk kez okullu av tüfeği imalatçıları yetişecek.
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, çok sayıda av tüfeği fabrikası ve imalathanesinin bulunduğu Beyşehir’in Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde faaliyet gösteren Huğlu ve Üzümlü Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde, ‘silah üretimi, bakımı ve onarımı’ alanı açılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na girişimde bulunduklarını söyledi.
Teklif ettikleri bu alanların açılması halinde Türkiye’de ilk kez okullu av tüfeği imalatçılarının yakın gelecekte bu okullarda yetişmeye başlayacağını aktaran Konuk, "Huğlu ve Üzümlü’deki mesleki liselerimizde halen makine teknoloji ve çocuk gelişimi bölümleri yer alıyor. Biz dünyanın birçok ülkesine av tüfeği ihraç eden tüfek sektörünün kalbinin attığı bu iki mahallemizdeki okullarımızda silah, bakım ve onarımı ile ilgili bir alan açılması konusunda Bakanlığımıza girişimde bulunduk. Yapılan teklif, Konya İl Mesleki Eğitim Kurumu’ndan onaylanıp geçtikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’mızda halen değerlendiriliyor. Türkiye’de bunun bir örneği yok, ilk defa bunu biz teklif ettik. Bu alanın açılış amacını da belirttik, hem bölgedeki silah sektöründeki istihdamı sağlamak, onların ara eleman ihtiyacını gidermek, hem de Milli Savunma Bakanlığımıza Beyşehir bölgesinden hazır yetişmiş eleman göndermek istiyoruz. Bu yıl muhtemelen ertelendi, önümüzdeki yıla inşallah Türkiye’de ilk defa açılacak bir alan olmasını bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de Okullu Tüfekçiler Yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN