Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meram Ailesi İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 8.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Meram Ailesi İftarda Buluştu
’nın merkez Meram İlçe Belediyesi ailesi, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
Meram Belediyesi tarafından Konya Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen iftar yemeğine Başkan Fatma Toru, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve belediye çalışanları aileleriyle birlikte katıldı.
Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinden sonra konuşma yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Ramazan sevgi ve merhamet ayıdır. Birlik ve dayanışma, beraber olma ayıdır. Bir nefis muhasebesinin, Hakk’a ve hakikate yönelişin ayıdır. Ramazan, dün ile bugün arasında köprüdür, tazelenme ve yeniden filizlenme ayıdır. Şuurlanmanın, yeniden idrakin, samimiyetin, yardımlaşmanın, barışın, kardeşliğin zirveye ulaştığı bir dönemdir. Ramazan, sevap kapılarının sonuna kadar açıldığı ve yeni gönül köprülerinin kurulduğu manevi bir iklimdir” dedi.
“RAMAZAN KONYA’DA BAŞKA BİR ÖZGÜNLÜKTE YAŞANIYOR”
Konya’da Ramazanların başka bir güzellikte ve başka bir özgünlükte yaşandığına vurgu yapan Başkan Toru, “Biz de bu özgünlükte buluşmak üzere bugün siz değerli Meram ailesiyle bir araya geldik. Çoluğumuzla, çocuğumuzla, yaşlısıyla genciyle bu güzelliği hep beraber yaşıyoruz. İnşallah daha nice ramazanlara birlik, beraberlik, sağlık ve afiyet içinde ulaşmayı Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
“HZ. PİR’İN ŞEHRİNE HİZMET HERKESE NASİP OLMAZ”
Yerel seçimlerin üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçtiğini hatırlatan Toru, “Bu süre zarfında sizlerle birlikte, ekip ruhuyla, güzel bir sinerjiyle Meram’a hizmet ettik. Yoğun bir çalışma tempomuz oldu. Kışın karla mücadelede, yaz döneminde asfalt, parke bordür, haşereyle mücadelede, imar çalışmaları ve kentsel dönüşüm konularında da tüm ekibimizle, var gücümüzle 24 saat esasına göre çalışmaya devam ettik. Bu çalışmalar sizlerin özverisiyle, birlik ve beraberliğimiz sayesinde aile ruhuyla devam etti. Onun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepimiz, ailemizin rızkını helaliyle temin etme derdindeyiz. Bunu yaparken de Hz. Pir’in şehrine ve güzide ilçemiz Meram’a en güzel hizmeti getirmenin gayesindeyiz. Hepimiz çok şanslıyız; çünkü Hz. Mevlana, Şems, Sadreddin Konevi, Ateşbaz-ı Veli’nin metfun olduğu bir şehre hizmet etmek herkese nasip olmaz. Meram’ın hizmetkarıyız ve çıtayı daha da yükselteceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meram Ailesi İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN