Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Ereğli’de Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor
’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, alt yapı çalışmalarının ilçe genelinde devam ettiğini söyledi.
Başkan Özgüven; KOSKİ, Büyükşehir ve Ereğli Belediyesinin altyapı çalışmalarına Ereğli genelinde verdiği ağırlığın her geçen gün hız kazandığını belirterek, “KOSKİ ve Büyükşehir ile birlikte sürdürdüğümüz altyapı çalışmaları devam ediyor. Ereğli genelinde öncelikle altyapıyı halletmek zorundayız. Kamu kaynaklarını israf etmeden ve yapılan çalışmaların verimli olması için bunun gerekli olduğunu herkes biliyor. Her yıl yolların yapılıp bozulmasını, kamu kaynaklarının israf edilmesini, etik olmadığı gibi kamu vicdanı açısından da doğru bulmuyorum” diye konuştu.
Başkan Özgüven, şehrin göbeğinde apartman bodrumlarını kanalizasyon suyunun bastığını ifade ederek, “Bu ayıbı ortadan kaldıracağız. Bu şehir bizim. 1970’li yıllarda döşenen asbestli boruları değiştirmek zorundayız. 1975’li yıllarda yapılan yetersiz ve çürüme aşamasına gelmiş kanalizasyon sistemini değiştireceğiz. Yağmur sularının akacağı ek sistemleri yapacağız. Bunları da kısa sürede yapmak mecburiyetindeyiz. Bu çalışmalar esnasında vatandaşlarımızın olumsuz etkilendiğini biliyoruz. Bu konuda kendilerinin sağduyusuna sığınıyor, anlayışlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Özgüven, Çarşamba günü Atatürk Bulvarında patlayan ana su borusunun çürümeden kaynaklı patladığını da hatırlatarak, “Atatürk Bulvarında 600’lük ana su borusunda bir patlama oldu. İlk önce altyapı çalışmaları esnasında kepçe ile çalışma yapılırken patlama oldu sanıldı ancak patlamanın sebebi kanalizasyon ağını değiştirme çalışmaları esnasında toprakla doldururken toprağın uyguladığı basınç boruların patlamasına neden oldu. Bu boruların çürüdüğü, miadının bittiğini gösteriyor. Biz bunları da gideriyoruz. Hemşehrilerimizin sabır ve anlayışına teşekkür ediyoruz. Altyapı bittikten sonra, asfalt, kaldırım ile üst yapı çalışmaları bitecek. Kalıcı ve yapıcı iş yapıyoruz. Göz boyayıcı günü geçiştirecek hiçbir çalışmanın içerisinde bulunmak istemiyoruz. Kamu kaynakları, Belediyenin kaynakları ve parası vatandaşın parasıdır. Tasarrufu dikkatli ve azami şekilde yapmaya dikkat ediyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN