Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dans Ve Halk Oyunu Ekipleri Final Yaptı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Dans Ve Halk Oyunu Ekipleri Final Yaptı
56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Akşehir’de çeşitli yerlerde gösteriler yapan Macaristan, Ekvador dans grupları ile İstanbul ve Bursa Halk Oyunları ekipleri final gösterisi yaptı.
5 Temmuz tarihinden bu yana Akşehir’deki çeşitli meydanlarda gösteriler sergileyen, vatandaşlarca ilgi ve beğeniyle izlenen ekipler final gösterisinden önce daha önce belde olan Büyükşehir Yasası ile Akşehir’in mahallesi haline gelen Doğrugöz Mahallesi’nde bir gösteri sergiledi. Doğrugöz’de İstanbul Harman Gençlik Spor Kulübü ile Bursa Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü ekipleri tarafından sergilenen gösteri vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.
Dans grupları ve halk oyunları ekipleri ise, final gösterisini Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müzesi önündeki meydanda yaptılar. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Macaristan, İstanbul Harman Gençlik Spor Kulübü ile Bursa Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü ekipleri performans sergilediler. Büyük beğeni toplayan gösterilerde özellikle Bursa ekibinin oynadığı roman oyunu vatandaşlarca ilgiyle izlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dans Ve Halk Oyunu Ekipleri Final Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN