Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
KTO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı
Ticaret Odası’nın (KTO) Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Meclis Başkanı Ahmet Arıcı’nın yönettiği toplantıda, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, oda faaliyetleri ile gündemdeki konuları değerlendirdi. Konuşmasına Ramazan ayının sonuna yaklaştıklarını ifade ederek başlayan Başkan Öztürk, “Pazartesi gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu mübarek Ramazan ayında Doğu Türkistan’lı kardeşlerimizin ölüm kalım savaşı içinde olmasından dolayı duyduğum üzüntüyü ifade etmek istiyorum. Ana yurdumuz, ata yurdumuz Doğu Türkistan’da Türk ve Müslüman olduğu için Uygur Türkleri zulüm kan ve gözyaşı içindedir. Bölgede bir soykırım uygulayan Çin’i şiddetle kınıyorum. Türk ve İslam coğrafyasında yaşanılan sıkıntıların bir an önce sona ermesini niyaz ediyorum” dedi.
KTO Karatay Üniversitesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Öztürk, “Gelecek akademik yıl itibariyle Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu eğitime başlayacak. Yeni açılan bölümlerimizle 4 bin öğrenci sayısına ulaşmayı planlıyoruz. Kampüsümüzün fiziki yapılanması hızla devam etmektedir. Üniversitemizin kurucu vakfı KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın faaliyet alanını da genişletme çalışmalarımız devam etmektedir. Vakfımız tarafından açılan kız öğrenci yurdu ile birlikte erkek öğrenci yurdumuz da bu sene hizmete girecek. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilere vakfımız tarafından burs vermeye yönelik çalışmamız da bulunmaktadır” şeklinde konuştu.
Meclis toplantısında, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade de devam eden tercih dönemi dolayısıyla meclis üyelerini bilgilendirdi. Prof. Dr. Sade, “KTO Meclisi’nin de desteğiyle üniversitemiz hızla daha ileri seviyelere gelmeye çalışmaktadır. Yeni akademik yılda Tıp, Hukuk, Mühendislik, İşletme ve Yönetim Bilimi, Sosyal ve Beşeri Bilimler ve Güzel Sanatlar fakülteleri ile Sağlık Bilimleri ve Adalet olmak üzere 6 fakülte ve 2 yüksekokul da eğitim vereceğiz. Üniversite mütevelli heyetimiz tarafından idari ve akademik kadromuz daha güçlü hale getirildi. Üniversitemizde verilen hizmetin ve eğitimin kalitesi hızla artmaktadır. Yurt dışından akademik başvurular yoğunlaşmış durumdadır. Ayrıca, İstanbul Teknik ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde buradan akademisyenler üniversitemizde ders verecek. Öğrencilerimizin de mezun olmadan niteliklerini artırmaya yönelik çalışmalarımız sürmektedir. 1. sınıftan itibaren her öğrencimize bir sektör danışmanı görevlendireceğiz. Öğrencimiz mezun olduğunda eğitim aldığı bölümle ilgili sektörü tanımış olacak. Stajların daha kaliteli bir hale getirilmesi amacıyla üniversitemiz bünyesinde ‘Kariyer Merkezi’ni hayata geçirdik. Merkezimiz öğrencimiz mezun olduğunda iş bulmasına da fayda sağlayacaktır. Bu çalışmalarımızı iş dünyasının odağında olan KTO meclisinin ve üyelerinin desteği ile gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN