Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Akkaya Komek Yaz Kurslarını Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Başkan Akkaya Komek Yaz Kurslarını Ziyaret Etti
’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Yaz Kurslarında eğitim alan öğrencileri ziyaret etti.
Akşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla Akşehir Yeni Belediye Sarayı’nda faaliyet gösteren KOMEK Yaz Kurlarından 8-16 yaş arasında 650 öğrenci yararlanıyor. Sınıfları ziyaret ederek kurs gören öğrencilerle sohbet eden Başkan Akkaya, Yaz Kursları hakkında KOMEK Sorumlusu Pınar Cansu’dan bilgi aldı. Başkan Akkaya, “Konya Büyükşehir Belediyemiz ve Akşehir Belediyemizin katkılarıyla açılan KOMEK Yaz Kurslarımızda 8-16 yaş arası 650 öğrencimiz değerler eğitimi, sanat, spor, müzik eğitimi alarak şehir turları yaparak yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek dolu dolu bir yaz tatili yaşıyorlar. Kurslarımızda öğrencilerimize Kuran-ı Kerim eğitimi ile değerler eğitimi verilirken spor faaliyetleri, yüzme, resim, bağlama, gitar, satranç, pratik mutfak bilgileri, takı tasarımı, model uçak, drama gibi birçok dalda da eğitim veriliyor” şeklinde konuştu.
Yaz Kurslarında İkinci dönemin bayram sonrası 22 Temmuz Çarşamba günü başlayacağını söyleyen Akkaya, kursların 22 Ağustos 2015 Cuma günü sona ereceğini belirtti. Akkaya “Türk Gençliği olarak, hem sporda, hem kültürde, hem din eğitiminde her alanda kendimizi göstermemiz gerekiyor. Millet ve gençlik olarak kendimize güveneceğiz ve geleceğimize umutla bakacağız. Geçmişte ecdadımız bütün dünyanın huzurunu sağlamayı görev ve vuslat edinmişti. Bizler Selçuklu ve Osmanlı torunları olarak onlara yaraşır şekilde gençler olmaya; sadece ülkemize, memleketimize, ilçemize, ilimize değil bütün dünyaya faydalı olmaya, örnek olmaya çalışacağız. Bu Yaz Kurslarımızı da bu büyük hedeflerin bir parçası olarak görüyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Akkaya Komek Yaz Kurslarını Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN