Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşehir Belediyesi’nden Camilere Temizlik

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:58
Akşehir Belediyesi’nden Camilere Temizlik
’nın Akşehir İlçe Belediyesi, ilçe merkezi ile ilçeye yeni bağlanan tüm mahallelerdeki cami ve mescitleri temizlemeye başlayarak vatandaşların hijyenik bir ortamda huzur içerisinde ibadet yapmasını sağlıyor.
İlçe genelinde yapılmaya başlanan temizlik çalışmaları sayesinde camiler pırıl pırıl bir halde ibadet etmek isteyen vatandaşların kullanılımına sunuluyor.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, camilerin Ramazan ayında yoğun kullanılmasından dolayı daha hijyenik olması gerektiğini belirterek, “Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan Ayı’nda camilerimiz, mescitlerimiz daha yoğun kullanılıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda Ramazan ayını geçirmesini ve yaklaşan bayramda daha rahat ibadet edebilmeleri amacıyla şehrimiz genelinde titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Akşehir ilçe genelinde yapılan temizlik çalışmaları kapsamında camilerimiz ve mescitlerimizdeki halılar yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanarak, kapı, pencere ve duvarların da temizliğinin yanı sıra tüm mekanlar elden geçirilerek gerekli ilaçlamalarda yapılıyor” dedi.
Başkan Akkaya, ilçe şehir merkezi ve ilçeye yeni bağlanan mahallelerdeki cami temizliklerinin bayram sonrası da devam edeceğini ifade ederek, bu kapsamda 140 cami ve mescidin temizleneceğini kaydetti. Başkan Akkaya, “Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve değerli hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyor, bayramın tüm İslam Alemine ve ülkemize huzur, barış, mutluluk, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşehir Belediyesi’nden Camilere Temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN