Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akülü Arabasıyla İki Bayramı Bir Arada Yaşadı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Akülü Arabasıyla İki Bayramı Bir Arada Yaşadı
’nın Kulu ilçesinde engelli olan Nurcan Kaya, Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından hayırsever bir vatandaşın temin ettiği akülü arabanın kendisine teslim edilmesiyle iki bayramı bir arada yaşadı.
Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Murat Tütüncü, Ankaralı emekli öğretmen Fuat Keziban Erkmen hayrına çocukları tarafından Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan’ın aracılığıyla ihtiyaç sahibine akülü araba vermek için derneklerine başvurduklarını söyledi. Yapılan araştırmalar sonucu Kırkpınar Mahallesi’nde ikamet eden Nurcan Kaya’ya akülü araba verilmesini uygun gördüklerini ifade eden Tütüncü, akülü araba sayesinde Nurcan Kaya’nın özgürlüğüne de kavuştuğunu dile getirdi.
Nurcan Kaya’nın artık kimseye ihtiyaç duymadan rahatlıkla gezebileceğini ve kendi işlerini rahatlıkla yapabileceğini belirten Tütüncü, “Nurcan pozitif bir enerjiye sahip bir kızımız. Gözündeki pırıltı ve sevinci görünce bizlerde çok sevindik. Dernek olarak Nurcan’ın eğitim hayatı ve yaşamı boyunca her zaman gücümüz yettiğince destek olacağız. Nurcan ve Nurcan gibi durumda olan çocuklarımıza her zaman destek olacağız” dedi.
Tütüncü, Nurcan’a çifte bayram yaşatan Erkmen ailesine ve aracılık eden Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan’a teşekkür etti.
Akülü arabasıyla iki bayramı bir arada yaşadığını söyleyen Nurcan Kaya ise, dernek başkanı ve kendisine akülü araba temin eden ve aracı alanlara teşekkür ederek, “Benim yüzümü güldürdüler. Allah onlardan razı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından dernek tarafından Nurcan Kaya’ya hayırsever tarafından temin edilen tekerlekli sandalye ile dernek tarafından çeşitli hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akülü Arabasıyla İki Bayramı Bir Arada Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN