Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ereğli’de Türkmen Kavşağında İncelemeler Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
’nın Ereğli İlçesinde, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Karaman çevre yolu ve Türkmen kavşağında inceleme yaptı.
AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun, Karaman çevre yolu ve Türkmen kavşağında çalışmaların kısa zamanda başlatılması için gerekli görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
Ereğli’de birçok acı kazanın yaşandığı çevre yolu ve kavşağın düzenlenmesi noktasında yaptıkları girişimlerin devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven de, “Türkmen kavşağında kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırma çalışmaları neticeye bağlandığı an çalışmalarımız hız kazanacak ve modern bir köprülü kavşak çalışması tamamlanarak kazaların önüne geçilmiş olacak. Trafik akışı daha rahat bir şekilde sağlanacak” dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise, Türkmen kavşağının köprülü kavşak olarak yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte incelemelerde bulunuyoruz. Kamulaştırma çalışmaları devam eden bu bölgede sorunun kısa sürede aşılmasını hedefliyoruz. Yaşanabilecek olası bir trafik kazasında hayatını kaybedebilecek vatandaşımızın vebalini taşıyamayız. Artık bu kavşak üzerinde vatandaşlarımız, belediyemiz, karayolları ve hükümet olarak üzerimize düşen yükümlülükleri yerine getirip bu sorunu çözmemiz gerekiyor.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ereğli’de Türkmen Kavşağında İncelemeler Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN