Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akşehir’de Değirmen Sokağın Tarihi Dokusu Yenileniyor

Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:35
Akşehir’de Değirmen Sokağın Tarihi Dokusu Yenileniyor
’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, Değirmen Sokak’taki tarihi ev ve konakların dış cepheleri restore ediliyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Akşehir’imizin tarihi ve kültürel dokusuna sahip çıkmak ve bu tarihi dokuyu turizme ve kültürümüze kazandırmak amacıyla başlattığımız sokak sağlıklaştırma projemiz kapsamında Değirmen Sokak’ta yaptığımız çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bu sokağımızda bulunan 65 adet taşınmazın dış cepheleri, orijinaline uygun şekilde restore ediliyor. Konya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) hibe desteğiyle Belediyemiz tarafından yapılan bu projenin 1 milyon 732 bin 240 TL’ye ihalesi yapılmıştır” dedi. 22 Mayıs 2015 tarihinde başlayan projenin 400 takvim günü içinde tamamlanacağının altını çizen Başkan Akkaya, “Sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalarda Değirmen Sokak’taki restorasyon çalışmalarının yüzde 10’u tamamlanmış durumdadır. Bu projemiz tamamlandığında Ulu Cami Caddemizden sonra ikinci bir sokağımız da tarihe ve turizme kazandırılmış olacaktır” diye konuştu.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya önümüzdeki günlerde Ulu Cami Caddesi ikinci etabı, Seyit Mahmut Hayrani Sokak ile Türbe Sokak’taki sokak sağlıklaştırma projesi için ihale yapılacağını ve bu sokaklardaki 55 adet taşınmazın da dış cephelerinin restore edileceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akşehir’de Değirmen Sokağın Tarihi Dokusu Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN