Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir Gölü’nde Avlanma Faaliyetleri Denetleniyor

Giriş Tarihi: 20.10.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 17:38
Beyşehir Gölü’nde Avlanma Faaliyetleri Denetleniyor
’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü üzerinde serbest dönemdeki avlanma faaliyetlerinin kurallara uygun olarak yapılıp yapılmadığı denetleniyor.
Beyşehir Gölü’nün muhtelif açıklarında, su ürünleri kontrol ekipleri tarafından su ürünleri avına yönelik denetim ve kontroller gerçekleştirildi. Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı kontrol ekipleri tarafından müşterek olarak yapılan denetimlerde, bakanlık tarafından balık avında kullanımına yasak getirilen misina ağların avlanmada kullanılıp kullanılmadığı mercek altına alındı. Denetimlerde, balık avında kullanıldığı belirlenen toplam 9 bin metre uzunluğunda küçük gözlü misina ağı ele geçirildi. Ekipler tarafından teknelere çekilerek imha edilmek üzere toplanan ağlar üzerinde çok miktarda takılı vaziyette bulunan canlı balıklar ise yaşam alanı olan göl sularına yeniden salındı.
Serbest dönemde su ürünleri avcılığı faaliyetlerinin kontrolü amacıyla yapılan denetimlerde 3 avcıya, yasak olan misina ağı kullanması sebebiyle kişi başı 2 bin 110 lira olmak üzere toplam 6 bin 330 liralık idari para cezası uygulandı. Göl üzerindeki denetimlerin bundan sonra da rutin olarak aralıksız olarak süreceği, tüm sularda kullanılması yasak olan misina ağlar ile serbest ağlarda ise ağ göz açıklıkları ve balık boyları gibi konular üzerinde bu tür denetim ve kontrollerde hassasiyetle durulduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir Gölü’nde Avlanma Faaliyetleri Denetleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN