Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mescid-i Aksa Medresesi Yardım Bekliyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:28
Mescid-i Aksa Medresesi Yardım Bekliyor
İstasyon Mahallesi’nde 350 metrekare alan üzerinde temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin tamamlanması için yardım bekleniliyor.
Mescid-i Aksa Cami Eğitim ve Kültür Derneği (MESACİD-DER) tarafından Mardin merkez Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin inşaatı maddi sıkıntılar nedeniyle ara verildi. Medrese hakkında bilgi veren MESACİD-DER Başkanı Nezir Çelik, "MESACİD-DER genel olarak din eğitimi alanında ve bu alanda görülen eksiklikleri gidermek, sürdürülen çalışmalara katkı yapmak üzere kendini yenilemiştir. İşte bu hedef ile çıktığımız bu yolda, özellikle bölgemizde medreseler halkımızın dini-ahlaki ve sosyal olarak yanında olması hasebiyle medrese kurumlarımız halkımızın teveccühünü kazanmış önemli dini eğitim-öğretim alanları olarak hep kendinden söz etmiştir. Artuklu ilçemizde medrese eksikliğini hissettiğimizden dolayı bu gerekliliği his ettik. Bu konuda öncelikle halkımızın duasını ve yardımlarını bekliyoruz" dedi.
20 Aralık 2014’te temeli atılan medrese hakkında bilgi veren MESACİD-DER Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan ise medresenin tamamlanması durumunda 5 kattan oluşacağını söyledi. Hedeflerinin cami merkezli bir hayatın inşasını sağlamaya yönelik olduğunu dile getiren Ersan, "Medresemizin temelini attık ancak şuan madde sıkıntılar nedeniyle ara vermek zorunda kaldık. Kur’an ve Sünnet ışığında alimlerin yetişeceği medrese için hayırseverler başta olmak üzere tüm halkımızdan yardım bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mescid-i Aksa Medresesi Yardım Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN