Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Çocuk Felci Aşı Kampanyası Başladı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 17:54
’de başlatılan çocuk felci aşı kampanyası çerçevesinde aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 100 bin çocuğa aşı yapılacak.
Mardin Toplum Sağlığı Merkezi’nde 20-26 Nisan’da 1. tur, 29 Mayıs ve 4 Haziran tarihleri arasında da 2. tur aşı kampanyası için tören düzenlendi. Törende aşı olmadığı için engelli olan 35 yaşındaki Hüseyin Sayın, gelen çocuklara aşılarını yaptı. Aşı olmadığı için 1,5 yaşından beri engelli olduğunu belirten Sayın, anneler ve babalardan çocuk aşısını ihmal etmemelerini istedi. Sayın, "Aşı yüzünden çocukları bu hayata mahkum etmeyin. Herkesin çocuk aşısı olmasını tavsiye ediyorum. Lütfen ihmal etmeyin" dedi.
Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna ise nüfus ve dış göçün artması sebebiyle birçok kamusal alanda sıkıntı yaşansa da sağlık konusunda çok iyi olduklarını dile getirdi. Tuna, "Bugüne kadar da fiziki imkanlarımızın kısıtlı olmasına ve personel sayımızın az olmasına rağmen bu konuda arkadaşlarımız ekstra çalışmalarla bu açığı kapattılar. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum" dedi.
Kampanya hakkında bilgi veren Mardin Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Mardin’de çocuk felci aşısı 1. tur kampanyasının bugün başladığını söyledi. Yavuz, "Mardin genelinde 5 yaş altı çocuklarımızın çocuk felcine karşı korumak amacıyla birinci tur aşı kampanyasını başlattık. İkinci tur ise 29 Mayıs’ta başlayacak. Mardin’de yaklaşık 100 bine yakın çocuğu aşılamayı hedefliyoruz. Kamplarda yaşayan ve kamp dışında yaşayan Suriyeli ve Ezidi vatandaşlarımızı aynı hizmeti ilk günden beri sunmaktayız" dedi.
Mardin İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, Mardin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Tunga Barçın ve sağlık çalışanları da kampanyaya destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin’de Çocuk Felci Aşı Kampanyası Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN