Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de İlk Teravih Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 03:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 06:48
Mardin’de İlk Teravih Namazı Kılındı
Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ilk teravih namazında ’deki camiler doldu taştı.
Ramazan ayının ilk teravih namazı tüm İslam âleminde olduğu gibi Mardin’de de büyük coşkuyla kılındı. Mardin’de teravih namazını kılmak isteyen kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar camilere akın etti.
Şehrin büyük camilerinden olan Fuat Yağcı, Ulu Camii ve Kuba Camii, teravih namazı için gelen insanlarla doldu taştı. Camiyi dolduran vatandaşlar Ramazan’a ulaşmanın sevincini beraberce yaşadılar.
İlk teravih için camileri dolduran Müslümanlar arasında çocukların da çokluğu dikkat çekti.
Tarihi Ulu Camiinde teravih namazını kılan cemaat, Ramazan ayının önemine vurgu yapılan vaazı dinledi. Verilen vaazdan sonra tarihi camilerden Ulu Camii ve Şehidiye Camii başta olmak üzere Mardinliler ilk teravih namazını kılmanın huzuru içinde olduklarını belirterek, Ramazan ayının İslam Ümmetine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundular.
Bazı camilerde avluda namaz kılan Vatandaşlar, yıldızların altında serin havada teravih kılmanın tarif edilemeyeceğini söylediler. Yenişehir’de bulunan Yüksel Camisinde namaza sonrasında bazı vatandaşlar camiye akın eden çocuklara ikramlarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin’de İlk Teravih Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN