’de Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Mardin’de Girişimcilik Eğitimi Başlıyor
İş-Kur İl Müdürlüğü ile Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile 100 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak teorik eğitimler için 50 girişimci adayı Artuklu merkez ilçe, 50 kişi ise Kızıltepe’de eğitimlerini alacak.
Mardin İş Kur Müdürü Mehmet Akın ile MESOB Başkanı Doğan Gazan arasında yapılan protokol ile Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği toplantı salonu ile Kızıltepe ÇATOM adreslerinde eğitimler yapılacak. Protokol sonrası bir açıklama yapan Mardin İş-Kur Müdürü Mehmet Akın, "Girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanan girişimci adayları, kursu başarıyla bitirdikten sonra kendi iş yerlerini açarlarsa, KOSGEB’in 30 bin liralık yeni girişimci desteği hibesine iş planlarıyla başvurma hakkına sahip olacaklar" dedi.
MESOB Başkanı Doğan Gazan ise, "Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kuruluşumuz iş kurmak isteyen tüm gençlere destek vermeye devam edecektir" diye konuştu.
Mardin merkezde düzenlenecek uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak isteyen kursiyerlerin, Mardin İş-Kur İl Müdürlüğü’ne kursiyer seçme tarihinden önce giderek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin’de Girişimcilik Eğitimi Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN