Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı
-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, sayıları her geçen artan Suriyeli aileler için acil yardım çağrısında bulundu.
Ülkelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan Suriyelilere yardım eli uzatmak için Aralık 2012 yılında kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, kayıtlı 2 bine yakın Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulunuyor. Mardin’de faaliyet gösteren 47 sivil toplum örgütünü bünyesinde barındıran Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, İHA’ya konuştu. Sayıları her geçen artan Suriyeliler aileler için acil yardım çağrısında bulunan Günlüoğlu, şuan 2 bine yakın Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulunduklarını, ancak yardımlarının yetersiz kaldığını söyledi.
"ADİL BİR DAĞITIM YAPIYORUZ"
Dışarıdan topladıkları elbiseleri yine ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirten Günlüoğlu, "Ayrıca ayda bir defa olmak üzere erzak paketi hazırlıyoruz ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Bu ailelerin her birinin bizde kayıtlı bilgi forumları var. O forumlara göre dağıtıyoruz. Mümkün mertebe adil bir dağıtım yapmaya gayret gösteriyoruz. Şunu da ifade etmekte yarar görüyorum, şuanda 2 bine yakın kayıtlı aile sayımız var ve her geçen gün bu oran artmaya devam ediyor" dedi.
Günde 10 yeni ailenin yardım için kendilerine geldiğini dile getiren Günlüoğlu, bu ailelerin Mardin veya köylerinde ikamet ettiklerini söyledi. Günlüoğlu, "Şimdi bütün bunlara erzak yetiştirebilmek gerçekten bizleri çok aşıyor. Gelen yardımlar az olduğu halde yetmiyor. Mümkün mertebe dışardan artık diğer büyükşehirlerimizden yardım talep ediyoruz. Buradan sizin aracılığınızla da halkımıza sesleniyoruz: mümkün mertebe yardımlarını buraya getirsinler. Çünkü bu yardımları kayıt altına aldığımız için daha düzgün bir dağıtım yaptığımızı düşünüyorum. Şunu ben tekrar ifade edeyim: şuan kaynak sıkıntımız var, yeteri kadar veremiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN