Miroğlu, Partililerle Bayramlaştı

Giriş Tarihi: 18.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Miroğlu, Partililerle Bayramlaştı
AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, bayramlaşma ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Seçim yapılırsa tek başımıza iktidara geleceğimizi biliyoruz" dedi.
AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nın Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında konuşan Miroğlu, Ramazan Bayramı’nı, İslam aleminde ve Ortadoğu’da çatışmaların, ölümlerin yaşandığı bir dönemde kutlamanın hüznünü yaşadıklarını söyledi. İslam aleminin ve Ortadoğu halklarının olumsuz şartlarda bayram geçirmelerinin kendilerini üzdüğünü belirten Miroğlu, "Keşke İslam aleminde akan kanın durduğu bayramları bir an önce yaşama imkanı bulsaydık" diye konuştu.
7 Haziran’da yapılan milletvekili genel seçimi sonuçlarına ve koalisyon konularına da değinen Miroğlu, "Seçim sonuçları ile birlikte AK Parti olmaksızın Türkiye’nin yönetilemeyeceği ortaya çıktı. Koalisyon olmazsa ve seçim yapılırsa kamuoyu araştırmalarının ortaya koyduğu sonuç gibi tek başımıza iktidara geleceğimizi biliyoruz" şeklinde konuştu. Tek başına iktidar olma şansını 90 bin oyla kaybettiklerini aktaran Miroğlu, "Az bir oyla kaybettiğimiz milletvekilleri oldu. MHP’ye kaptırdığımız 30’a yakın milletvekili bizim tek başımıza iktidar olmamızı yok etti. Dolayısıyla ayan beyan ortada bir durum var ki, koalisyon kurulamaz ve erken seçime gidersek AK Parti tek başına yine hükümeti kuracak bir çoğunluğu elde edecektir" dedi.
Almanya Başbakanı Merkel’in bir etkinlikteki sözlerinin ardından, sığınmacı bir kızın ağladığını hatırlatan Miroğlu, "Ağlayan Filistinli o kız çocuğunun Almanya’dan bugünlerde sınır dışı edilmesi söz konusu. Şimdi biraz da kendimize bakalım. Biz bu bayrama 2 milyon misafirle girdik. Bu ülke büyük bir ülke" diye konuştu.
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÜST KİMLİĞİ EN DEĞERLİ ÜST KİMLİKTİR"
Türkiye’nin, dini, inancı, siyasi düşüncesi, kültürü ne olursa olsun herkese kucak açan bir ülke olduğunu anlatan Miroğlu, Türkiye’nin Şengal’den gelen Ezidilere, Kobani’den gelen Kürtlere, Halep’ten gelen Araplara ve Türkmenlere kucak açan bir ülke olduğunu kaydetti.
Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı üst kimliğinin en değerli üst kimlik olduğunu dile getiren Miroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"AB bir Filistinli çocuğu reddederken Türkiye’yi çok eleştiren AB buraya bir baksın. 2 milyon insanı misafir edebilen, onlara kucak açabilen, ekmeğini ve lokmasını onlarla paylaşan bir ülkedir Türkiye. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı bizim için en değerli üst kimliğimizdir. Hepimizin farklı kimlikleri olabilir. Bu üst kimliğimize halel getirecek, zarar verecek siyasi bir takım tavırlara, kararlara asla izin veremeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miroğlu, Partililerle Bayramlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN