Yapıcıoğlu, Kozluca’da Hayatını Kaybedenlerin Ailelerini Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 19.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Yapıcıoğlu, Kozluca’da Hayatını Kaybedenlerin Ailelerini Ziyaret Etti
HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı münasebetiyle Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Kozluca köyünde çıkan olayda hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti.
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu beraberinde AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, eski Genel Sekreter Serkan Ramanlı ve kalabalık bir heyetle, 29 Mayıs’ta çıkan olaylarda hayatını kaybeden Mehmet Şerif Şimşek ile Abdülcelil Talayhan’ın kabirlerini ziyaret ederek aileleriyle bayramlaştı. İlk önce Abdülcelil Talayhan’nın ailesini ziyaret eden Yapıcıoğlu, öğle namazını köy camisinde kıldıktan sonra şehit Mehmet Şerif Şimşek’in babasının evine geçti.
Şimşek’in babası Mahmut Şimşek tarafından kapıda karşılanan Yapıcıoğlu, samimi bir ortamda şehit babası ile şehidin kızı Şüheda ile sohbet etti.
Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Mehmet Şerif’in babası Mahmut Şimşek, "Eğer şehitlerin kanları olmasa bu dava bu kadar güzel olmazdı. Buraya kadar geldiğiniz için Allah sizden razı olsun. Çok memnun olduk. Allah, küfür zihniyetinden bizi tek değil bütün Müslümanları korusun. Allah-u Teâlâ bu şehitlerimizi dünyevi bir övünç haline getirmesin. Rabbim bunu bizden rızayı ilahi olarak kabul etsin inşallah. Abdulcelil ile Muhammed Şerif İslam dini uğruna çalışıp çaba sarf ettikten sonra Allah-u Teala onları o makama götürdü. Ya Rabbi bizim onlara olan sevgimiz onun içindir" dedi.
Şehitlerin kanlarının yollarına meşale olduğunu vurgulayan HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Hakikaten eğer bize meşale olmasalar belki yolumuzu şaşırırız. Bu kardeşlerimizin şehit edilmesi veya başka kardeşlerimize yapılan eziyetler bizi yolumuzdan vazgeçireceklerini zannediyorlarsa onlar büyük bir gaflet içindedirler bizler yolumuzdan hiçbir zaman dönmeyeceğiz" diye konuştu.
Mehmet Şerif Şimşek’in kızı Şüheda ile sohbet eden Yapıcıoğlu, şehit kızından dua talebinde bulunarak, "Senin babanın nail olduğu şerefe bizde nail olmak istiyoruz. Bize dua et. Bizim yapacak çok işimiz var yani biz diyoruz ‘Ya Rabbi, bize uzun bir ömür ver ama hizmet ödüllü olsun sonunda da şehadet olsun" diye konuştu.
Şüheda ise, babalarının kendilerini cennette beklediğini, kendilerinin de babalarına layık bir şekilde kavuşacaklarını söyledi.
"ONLARI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ"
Yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, şehitlerin hiçbir zaman unutmayacaklarını bu kervanı durdurmaya çalışanların yanılgı içerisinde olduklarını anlayacaklarını belirterek, "Bayramın birinci günü 7 Ekim 2014 Kurban Bayramı’nda Diyarbakır’da şehit olan kardeşlerimizle Aytaç Baran hocamızın ailelerini ziyaret ettik. Mezarlarını ziyaret ettik. Bugün ise buradayız. Buradaki kardeşlerimizin ailelerini ziyaret ettik. Onların mezarlarını da ziyaret edeceğiz. Biz onları hiçbir zaman unutmayacağız. Sürekli onların hatıralarını hafızamıza kazıttıracağız inşallah. Onların yolu devam ettirilecek. Onlara bu zulmü reva görenler eğer bu kervanı durdurmak için bu hareketleri yapıyorlarsa ve ya o yolda yürüyenleri ürküteceklerini düşünüyorlarsa yanıldıklarını çok kısa bir sürede görecekler" şeklinde konuştu.
İslam davası uğruna feda olmak için binlerce gencin hazır olduğunun altını çizen Yapıcıoğlu, "Bu kervan yürüyecek bu kervan durmayacak bu yol sürdürülecek bizim dünyalık herhangi bir şeyde gözümüz yoktur. Biz Allah’ın rızasını arıyoruz. Onun dinine hizmet etmek istiyoruz. Onun dinine feda olmaktan hiçbir zaman tereddüt etmeyeceğiz feda olmak gerektiğinde feda olmaya hazır binlerce insan vardır, binlerce genç vardır. Şu etrafınızda gördüğünüz küçük çocuklar ellerinde tevhid bayraklarıyla belki bundan sonra bu kervanın takipçileri olacak. Rabbim bu şehitlerin makamını ali eylesin. Onları şehit olarak kabul etsin. Şehadetlerini mübarek eylesin inşallah. Ailelerine, tüm sevenlerine ve dostlarına sabrı cemil ihsan eylesin" ifadelerini kullandı.
Ailelerinin gösterdiği sabır ve metanete de değinen Yapıcıoğlu, "Bu sabrı ve metaneti gördük elhamdülillah. Ailelerde bu sabır metanet var. İnşallah buda ailelerinin mertebelerinin yükselmesine vesile olacaktır. Allah’tan dileğimiz budur" dedi.
Köy halkının büyük teveccühüyle karşılaşan Yapıcıoğlu, rastladığı köylülerle ayaküstü sohbet ettiği görüldü. Ziyaretlerin ardından mezarlığa giderken yolda karşılaştığı çocukların bayramını da tebrik eden Yapıcıoğlu, kendilerine şeker ikramında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapıcıoğlu, Kozluca’da Hayatını Kaybedenlerin Ailelerini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN