Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mtdf Suruç’ta İncelemelerde Bulundu

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) dokuz kişilik yönetim kurulu heyeti ile Şanlıurfa’nın Suruç İlçesine giderek, olay yerine incelemelerde bulundu.
İntihar saldırısı sonucu 32 kişinin ölümü ve 100 den fazla kişinin yaralandığı Amara Kültür merkezini ziyaret eden MTDF yönetimi, burada bulunan HDP milletvekilleri Leyla Güven ve Nimettullah Erdoğmuş ile görüştü. Daha sonra katliamın yaşandığı bölgeye giden heyet, burada incelemelerde bulunduktan sonra basın açıklaması yaptı.
Saldırıyı bir kez daha kınadıklarına dikkat çeken MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Savaşın bile bir kuralı var. Bu saldırı rezilce insanlığa ve barışa yönelik yapılmıştır. Kimden gelirse gelsin, arkasında hangi güçler olursa olsun İnsanlık bu tür saldırılara karşı cesurca tavır almalıdır. Hükümet yetkililerine de sesleniyorum. Etrafımız düşmanlarla dolmuş dost bildiğimiz bazı ülkeler bile bizi birbirimize düşürmek ve ülkemizde iç savaş çıkartarak bizleri, bölmek ve parçalamak için her türlü karanlık tezgahların içinde olduklarını görüyoruz. Başlatılan çözüm, barış sürecinin biran önce sonuca ulaştırıp, birlik, beraberlik ve bin yıllık kardeşliğimizi güçlendirerek ülkemize kurulmak istenen tüm tuzakları bertaraf etmeliyiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mtdf Suruç’ta İncelemelerde Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN