Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'lu 76 yi memurluk heyecanı sardı

77 memur adayı Belediyesi'nin açtığı Kamu Personel Seçme Sınavı (E-KPSS) hazırlık kursunu tamamladı. 22 zihinsel, 17 işitme ve 37 bedensel engelli memur adayı bu pazar yapılacak E-KPSS'yi heyecanla beklemeye başladı.

Giriş Tarihi: 20.4.2016 15:09 Güncelleme Tarihi: 23.3.2017 14:35
Etimesgut'lu 76 engelliyi memurluk heyecanı sardı

ler, Belediyesi'nin açtığı 10 haftalık kursla sınavlara hazırlandılar. Kurslar, lerin engel durumlarına göre işitme, zihinsel ve genel engelli kategorilerinde düzenlendi. İşitme engelli dersleri işaret diliyle özel tercümanlar aracılığıyla anlatıldı. Zihinsel engelliler ise zihinsel engelliler öğretmeni nezaretinde eğitim aldılar.

BAŞKAN DEMİREL BAŞARI DİLEDİ

Etimesgut Belediye Başkanı , sınava girecek bütün engelli memur adaylarına başarılar diledi. Etimesgut'ta ikamet eden 200 engellinin belediyenin açtığı hazırlık kurslarına katılarak memur olduğunu kaydeden Demirel, "Engellilerimiz için imkanlar ve yasalar çerçevesinde her türlü inkanı sağlıyoruz. Engellilerimizin istihdamı ülkemizde önemli bir sorundur. Bu konuda çeşitli eğitim çalışmaları yapmaktayız, ancak yeterli değildir. Her yıl yapılan kamu personeli seçme sınavına, ilçemizde ikamet eden engelli kardeşlerimizi özel olarak hazırlamaktayız. Memur adayı engelli kardeşlerimin bu yılki sınavlarda da başarılı olacaklarını inanıyorumö dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgut'lu 76 engelliyi memurluk heyecanı sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN