Moskova’da “Bodrum Ofisi” Açıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 21:35
Moskova’da “Bodrum Ofisi” Açıldı
Bodrum’u Rusya’ya ve Rusça konuşan ülkelere tanıtmak amacıyla Moskova’da ’Bodrum Tanıtım Ofisi’ açıldı.
Bodrum Tanıtma Vakfının (BOTAV) tarafından Bodrumcomru internet portalı ve Kaplan Danışmanlık destekleriyle Rusya’nın başkenti Moskova’da Bodrum Tanıtım Ofisi’nin açılışı yapıldı. Spektr İş Merkezi’nde bulunan ofisin açılışı öncesi tören düzenlendi.
Bodrum tanıtma Vakfı Moskova Tanıtım ofisi açılış törenine; Kaplan Danışmanlık Koordinatorü Deniz Özyurt, Spektr Satış ve Pazarlama Müdürü Tatiana Antipova ve Proje Müdürü Maria Isiemina, Kaplan Danışmanlık şirketinin sahibi Engin Kaplan, BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal başta olmak üzere Bodrum’dan ve Moskova’dan turizmciler katıldı.
Kaplan Danısmanlık Koordinatorü Deniz Özyurt, Spektr Satış ve Pazarlama Müdürü Tatiana Antipova ve Proje Müdürü Maria Isiemina, Kaplan Danışmanlık’ın sahibi Engin Kaplan ve BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, yaptıkları açılış konuşmalarında; projenin hazırlanış sürecinden bahsettiler.
Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Muğla’nın ve Bodrum’un daha fazla Rus turist ağırlamak istediğini ifade ederek; “Moskova’da açılan bu ofis, Bodrum özelinde ve Muğla genelinde daha fazla Rus turistin bölgemize gelmesini sağlayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal ise yaptığı konuşmada; “Biz yıllarca Bodrum’u ‘Bodrum sizi çağırıyor’ diye tanıttık. Ege medeniyetlerinin birçoğunun ev sahibi olmuş olan ‘Bodrum’ bir dünya markasıdır. İnşallah başarılı olursunuz. Bu inisiyatiften hem Türkler hem de Ruslar yararlanırlar ve fayda görürler. Son olarak; burada bulunan Rus dostlarımıza şunu söylemek istiyorum; Bodrum sizi çağırıyor.” dedi.
Konuşmaların ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal ve beraberindekiler ofisin açılış kurdelesini kesti.
Bodrum Tanıtma Vakfı Moskova Ofisi’nin turizmcilere ve Bodrumlulara hayırlı olmasını dileyen Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon ise; “Bodrum turizmine katkı sağlayacak her çalışmaya elimizden geldiğince destek oluyoruz. Rusya’ya ve Rusça konuşan ülkelere baktığımızda; çok büyük bir coğrafya olduğunu görüyoruz. Bu coğrafya bu kadar büyük olmasına rağmen, Bodrumumuza gelen misafirlerimize baktığımızda ise 75- 80 bin arasında değişiyor. Bu bizim Rusya ve Rusça konuşan ülkelerdeki ilk büyük adımımız olacak Bodrum olarak. Bu ofisin açılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moskova’da “Bodrum Ofisi” Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN