Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi Kapaklar Tekerlekli Sandalye’ye Dönüştü

Giriş Tarihi: 24.3.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Mavi Kapaklar Tekerlekli Sandalye’ye Dönüştü
Fethiye Avcılar Derneği eski başkanlarından Halil Çaylı bireysel olarak topladığı mavi kapaklar sayesinde tekerlekli sandalye ihtiyacı olan bir ailenin ihtiyacını karşıladı.
Karaçulha Mahallesinde oturan Asım Adıgüzel’in 7 yaşındaki oğlu Kemal Adıgüzel tekerlekli sandalyesine kavuştu. Doğduktan 2 gün sonra havale geçiren ve engelli kalan 7 yaşındaki Kemal Adıgüzel’in umudu eski Avcılar Derneği Başkanı Halil Çaylı oldu. 1 yıl boyunca gerek çöplerden toplayarak gerekse evinin önüne astığı şişeyle mavi kapak toplayan Çaylı topladığı kapaklar sayesinde İzmir Konak Belediyesi’nden tekerlekli sandalye aldı. 1 yıl boyunca bıkmadan, usanmadan kapak toplayan Çaylı: “Bu arabayı almak için ben 1 yıl kendim bireysel olarak çöplerden dahi kapak topladım ve 250 kiloyu tamamladım. İzmir Konak Belediyesi’nden geldi arabamız. Ben diyorum ki bireysel de olsa herkes bu işi yapabilir. İhtiyacı olan kişilere kapak toplayarak herkes yardım edebilir. Birinin ihtiyacını gerçekleştirmek paha biçilemez bir duygu.” dedi.
Halil Çaylı’ya çok teşekkür eden Asım Adıgüzel: “Bizim buna gerçekten çok ihtiyacımız vardı. Sağolsun Halil amcamız bizi buldu ve tekerlekli sandalyeyi bize armağan etti. Kendisine çok teşekkür ederim.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Kapaklar Tekerlekli Sandalye’ye Dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN